Riina Solman Foto: fin.ee

Isamaa naiskogu IREN kutsus 2021. aasta 22. oktoobril, päev enne SAPTKi korraldatud Covid-türannia vastu suunatud meeleavaldust, inimesi sellel mitte osalema.

22. oktoobril 2021 kogunes Isamaa Naiskogu IREN juhatus, millel võeti vastu avaldus, mis kutsub inimesi üles kuuletuma Eesti toonase Reformierakonna ja Keskerakonna kehtestatud Covidi türanniale, kirjutab Isamaa uudistekanal Eestiuudised.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldas 2021. aasta 23. oktoobril Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti 21. sajandi ühe suurema kodanikuühiskonna väljaastumise Reformi- ja Keskerakonna Eestis kehtestatud sundsüstimise ja "vaktsiinipasside" türanliku režiimi vastu. 

Meeleavalduse, mis kandis nime "Vaba ühiskonna kaitseks", kohta arvas IRENi esinaine ja Isamaa aseesimees Riina Solman, et "praegu on aeg hoolitseda oma lähedaste ja iseenda tervise eest".

"See tähendab meditsiinitöötajate palvete kuuldavõtmist ja koju jäämist meeleavalduse asemel. Praegu peame kaitsma inimeste elusid, mitte õigusi vabalt pandeemia haripunktis teha kõike, mida me ilma pandeemiata teha saime. Meeleavaldusel valitsuse tümitamine tervishoiukriisi ei lahenda, vaatamata, et valitsus ei ole tööga hakkama saanud. Selle nimel, et rasked koroonahaiged ellu jääksid, käib samal ajal haiglates visa töö," jätkas Solman.

IRENi aseesinaine, Tallinna Tervishoiukõrgkooli rektor Ulla Preeden palus samuti inimestel jääda koju: „Miks? Kõigepealt, tee seda enda pärast, sest sa ju hoolid oma tervisest. Kui sa ei tee seda enda pärast, siis tee seda hoolides oma lähedaste tervisest. Eriti vanavanemate või vanavanavanemate. Tee seda, sest sa mõtled nendele kõikidele tervishoiutöötajatele, kes teevad ületunde ja on väsinud, aga teevad oma tööd ikka. Tee seda nende plaanilist ravi vajavate inimeste pärast, kes on oodanud oma järjekorda ja peavad nüüd veel ootama. Tee seda, sest sul on vastutustunne ja sa mõistad millised on ohud ja riskid kui kohtub suurel hulgal inimesi nii kriitilisel ajal nagu täna!"

Solman kandideerib viiendal märtsil toimuvatel Riigikogu valimistel Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas.

Isamaa on täna ühes valitsuses Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatidega.

2021. aasta 23. oktoobriks oli Eestis Covidi ettekäändel süstitud pisut alla 59 protsendi elanikkonnast.

Peale vaipsüstimise algust sai Covid-19st üpris ruttu süstitute pandeemia ja Covidi süstid nõrgestavad suure tõenäosusega inimeste imuunsüsteemi.

Võõrsõnade leksikoni kohaselt tähendab "türannia" "riigivormi, mille puhul valitsejaks on türann; autoritaarset vägivallarežiimi, hirmuvalitsust."

Toimetas Karol Kallas