Margit Sutrop Pilt: reform.ee ekraanitõmmis

Reformierakonna poliitik ja eetikateadlane Margit Sutrop leiab, et Covid-19 on katastroof, mis nõuab "teistsugust" moraali.

Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb eetika kohta, et see on "teadus moraalist". "Moraali" selgitatakse samas: "Väärtuste, põhimõtete, tavade ja normide süsteem, mis reguleerib inimeste käitumist mingi sotsiaalse rühma piires ning suhtumist teistesse rühmadesse." 

Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal avaldas 2021. aasta 15. novembril arvamusloo, mis kannab pealkirja "Pandeemiaolukord nõuab teistsugust eetikat". 

"Kas meil tõesti pole muud valikut, kui aktsepteerida, et osa inimesi võtab endale vabaduse end mitte vaktsineerida, vastutamata tagajärgede eest? Kas peame leppima sellega, et osa inimesi ei täida oma solidaarsuskohustust hoida kaitsepookimise läbi enda ja teiste elu ja tervist," küsib poliitikuks hakanud teadlane arvamusloos.

Covid-19 süstireklaam Allkas: sotsiaalministeerium

"Nii nagu riik võib seadusega kehtestada turvavööde kinnitamise nõude, trahvides neid, kes seda ei tee, võib ta seada ka tingimuseks, et avalikes kohtades liikumisel peab inimene olema vaktsineeritud. Vaktsineerimise kohustus kaitseb inimesi endid ja ka neid, kellega kokku puututakse," jätkab poliitik.

Lisaks kutsub Sutrop üles lõpetama Haigekassa raha eest, väidetavalt Covid-19 vastu aitavate, süstideta inimeste ravi ning õigustab 2020. aasta alguses Eesti meditsiinisüsteemis kehtestatud triaaži – mille eeskirjad on koostanud Tartu Ülikooli eetikakeskus.

Sutrop kandideerib 5. märtsil toimuvatel Riigikogu valimistel Tartu linnas 4. positsioonil. Üleriigilises Reformierakonna nimekirjas on ta 47. kohal.

Toimetas Karol Kallas