Paavst Franciscus ja Šveitsi kaardiväelane 8.09.2021. Foto: Scanpix

Vatikan kehtestas kõigile oma töötajatele Covid-19 vaktsiinisunni, peale mida loobusid kolm Šveitsi kaardiväelast ametist ja kolm on töölt eemaldatud. 

Vatikani Šveitsi Kaardiväele anti käsk "kaitsta enda ja teiste inimeste, kellega nad oma teenistuse käigus kokku puutuvad, tervist" ning lasta ennast vaktsineerida, vahendab uudisteagentuur AP. 

Kolm Kaardiväest lahkunud sõdurit on pöördunud tagasi kodumaale Šveitsi. Kolm seni veel vaktsineerimata kaardiväelase teenistus on peatatud senks kui nad ennast vaktsineerida lasevad, selgitas olukorda Kaardiväe leitnant Urs Breitenmoser.

Seni ainult meestest koosneva 135-mehelise üksuse peamiseks ülesandeks on paavsti kaitsmine. Paavst Franciscus, kes on vaktsineeritud, on korduvalt rõhutanud kui suur heategu ja kui kasulik tervisele on Covid-19 vastu vaktsineerimine.

Septembris kehtestas Vatikan reegli, et kõik linna külalised peavad kas olema vaktsineeritud, või peab neil olema ette näidata hiljuti tehtud negatiivne test.

Hoolimata sellest, et Covid-19 vaktsiinide tootmiseks kasutatakse tapetud sündimata laste kudesid, pole ühelgi Vatikani teenistujal õigust usulistel põhjustel süstist keelduda.

Isegi Katoliku Kiriku ametlik bioeetika kõrgeim autoriteet, Pontifikaalne Elu Akadeemia (Pontificia Accademia per la Vita), on koos paavstiga rõhutanud, et vaktsineerimine on katoliiklaste "moraalne vastutus".  

Itaalias, mille pealinna Rooma keskel Vatikan asub, keelatakse alates 15. oktoobrist ära vaktsineerimata era- ja riigisektori töötajatele palga maksmine. 

Toimetas Karol Kallas