Foto: Facebook

Isamaa fraktsiooni liikmed Üllar Saaremäe, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Siim Kiisler annavad oma Facebooki profiilipildile lisatud raamiga teada, et nad ei toeta abielureferendumit.

Kõigi kolme rahvasaadiku profiilipildile on lisatud sinisel taustal kiri "Isamaalasena ütlen abielureferendumile EI".

Üllar Saaremäe tsiteerib seejuures ka Eesti põhiseaduse üht peamist autorit Jüri Adamsit: "Eelistaksin, et abieluteemalist referendumit ei tuleks üldse. Kes ja kuidas saavad abielluda, on esmajoones eraelu ja eraõiguse asi ning sellisena põhimõtteliselt ei sobi referendumi teemaks."

Ladõnskaja nimetas oma hiljutises arvamusloos aga abielureferendumit koguni ohuks Eesti julgeolekule:

"Tõusetub ka reaalne julgeolekurisk. Järgmise poole aasta jooksul me näeme polariseerimist, emotsionaalsust ja lõhestamist, mida me ei ole näinud ammu. Küsitluse alla minev teema on paljude jaoks isiklik ja must-valge. See on eeldus selleks et mõlemad pooled hakkavad aktiivselt panustama oma seisukohtade kaitsmiseks ja teise poole vastandumiseks. Võidurelvastumine käib mõlemalt poolt ja see saab olema mäng inimeste emotsioonidel. Ja ainult väga lühinägelik poliitik ei aima, et ühiskondlikud pinged kasvavad, mis viibki lõhestatud ühiskonna tunnetusteni."

"Ja lõhestatud ühiskond on lihtne saak  igasugu riigivastaste operatsioonide läbi viimiseks. Suure eesti rahva küsitluse teema all tuuakse meile sisse trooja hobune," väljendas ta kartust.

Kiisler hääletas aga eelmisel esmaspäeval põhiseaduskomisjonis abielureferendumi päevakorrast maha ning lubas teha kõik endast oleneva, et seda referendumit ei tuleks. Ühtlasi lisas Kiisler abielureferendumit tauniva raami oma profiilipildile juba 13. novembril, kuid Saaremäe ja Ladõnskaja-Kubits tegid seda laupäeval.

Riigikogu Isamaa fraktsioonis on kokku 12 liiget, kelledest siis vähemalt kolm on hetkeseisuga abielureferendumi korraldamise vastu.