Hillary Clinton kirjutas hiljuti raamatu "Mis juhtus?", milles loetleb süüdlasi oma valimiskaotuses. Müügikampaania käigus on ta omaenda sõnutsi kohtunud "niivõrd paljude imeliste inimeste, nende seas ka mõnede pisikeste kangelastega." Foto: Scanpix

USA justiitsministri Jeff Sessionsi käsul paluvad ministeeriumi prokurörid praegu FBI agentidelt selgitusi tõendite kohta, mille nood leidsid hetkel unaruses oleva kriminaalasja käigus vastuolulise uraanitehingu kohta Venemaaga Bill ja Hillary Clintoni väidetaval osalusel, kirjutab NBC News.

Probleem puudutab firma Uranium One valduses olnud Ühendriikide uraani müüki Venemaale ajal, mil tehingusse kaasatud üheksa välisinvestorit suunasid Clintonite fondi 145 miljonit dollarit.

“Clintonite Vene-sidemed, Clintonite venelastelt saadud raha ei ole teema Ameerika meedias, ei ole teema Eesti meedias… Te ei teagi sellest, kui te kuulate Eesti peavoolumeediat. Te ei kuule sellest mitte midagi,” on nentinud Eesti poliitik ja riigikogulane Martin Helme.

Hillary Clinton on aga omakorda nentinud, et tema väidetava korruptsiooni uurimise algatamine USA justiitsministeeriumi poolt oleks “isiklik solvang” ning olemuselt “võimu kuritarvitamine”, nagu seda esineb diktatuuride puhul.

“Clinton Cash” müüdi läbi