Objektiivi saatesarja "Vestlused Einar Laignaga" kuuendas ja ühtlasi hooaja viimases saates kõnelevad teoloog, ajaloofilosoof, eruohvitser ja mõõgameister Einar Laigna ning saatejuht Indrek Petersoo heast ja ilusast meie ümber.

"Elu tuleb hoida. Elu püsib sellel, mis on hea, ilus, õige ja tõene. Elu hoidmise tagavad meie esivanemate mitmete tuhandete aastate teadmised ja kogemused, mida on põlvest-põlve edasi kantud. Samuti vanadest kultuuridest meieni säilinud teadmised, sealhulgas ilmutatud teadmised. Neist kinni hoides hoiame ja säilitame elu," ütles Laigna.

"Selleks, et õnnelikud olla, peaksime me kõik oskama peatada hetke, aja seisma panna. Selles seisneb ka Fred Jüssi kuulutuse keskne sisu. Astu rabelemisest välja, seisatu, vaata, mõtiskle. Ja äkki näed kõike teistmoodi. Hingerahu, mis õpetab teistmoodi nägema, aitab meil avastada teist inimest, aga teise inimese avastamiseks tuleb kõigepealt avastada inimese hing iseeendas ja seda hinge endas edendada," sõnas saatekülaline.

"Kõik tõelised väärtused siin maailmas on täiesti tasuta! Meenub lugu kuidas Nõukogude Liit üritas Argentiinas ja Brasiilias levitada kommunistliku propagandakirjandust. Pakuti korralikult tehtud raamatuid täiesti tasuta ja keegi ei võtnud. Uuriti milles on asi. Kohalikud vastasid, et elatakse kapitalistlikus maailmas, kus igal asjal peab olema hind – tasuta asjadel polegi mingit väärtust. Pandi hinnalipikud juurde ja letid osteti tühjaks. Aga kõik tõelised väärtused on meie jaoks kättesaadavad täiesti tasuta," rõhutas Laigna.

Õnnistatud kuulamist ja kaasamõtlemist! Mõnusat suve kõigile!