(:)kivisildnik Foto: Karol Kallas

Seoses läheneva Juhan Smuuli 100. sünnipäevasabatiga leiab kirjanik (:)kivisildnik, et kuna lõpp on lähedal, siis selleks ajaks, mis on veel jäänud, peab smulismist saama kirjanike elunorm.

 1. Ülevalt on tulnud korraldus õnnitleda literaate-sotsialiste uue isase liidri puhul, kes pealegi on valge heteromees jne; fukoo ideed on tulnud selleks, et viljastada poisiohtu eesti kultuuri ja jääda!
 2. Ellujäänud liidukaaslastel, eesotsas emeriitlimukatega, käsin koguneda teadusnõukoja selja taha ja teha alandlikke, truualamlikke ja sundsüstimist pooldavaid avaldusi (kasvõi omavahel ja salaja, sest kes neid uue nürnbergi asju ikka täpselt teab). Demonstrantide vastaseid avaldusi peab ka tegema, sest lumerelvadega (lumemassihävitusrelvaga, lumekeemiliserelvaga nagu ka lumebioloogiliserelvaga, eriti aga lumepsühholoogiliserelvaga) riigi ründamine on paha.
 3. Riik oma koerte ja vägivallatsevate miilitsatega on väga hea, tulebki jõudu rakendada ja provotseerida, sest küllap on ka selleks tulnud käsk eiteakust! Kasu on mõistagi suurem kui kahju! Nagu kahju vähe oleks veel.
 4. Mitte mingil juhul ei tohi kaotada usku ja lootust, sest faktid, statistika, terve mõistus ja laiad massid on meie vastu. Miks? Lurjused on nad, ei loe nad meie tunnustatud raamatuid ega isegi mitte fukood ennast. Nagu loomad! Valeprohvetid! Toiduhinnad tõusevad! Ega meie neid hindu ei tõsta.
 5. Kellel hakkas pärast süsti paha, see olgu vait. Ja tehku viimased korraldused, et pärijad ja sõbrad oleksid ka pärast vait. Ei maksa lõugu laiutada! Alati võib rääkida Valgevene demokraatiast, homoabielu õnnest ja sellest et piiden on eestile parim ja eesti on tagasi ja et kaja Kallas on nii õilis, et tal kasvavad alpikannid isegi seal. Sõna on vaba!
 6. Keegi ei tohi surra ilma tungiva põhjuseta, arstitõendit esitamata ja ilma eestseisuse kirjaliku loata. Korralagedus tuleb lõpetada!
 7. Tuleb taassüüdata Jumalaema kirik pariisis ja põletada ära hügoo ebameeldivad rassistlik-konservatiivsed ning valgete ülemvõimu tsementeerivad teosed. Fukoo seksuaalsuse ajaloost (tlk sm koff) piisab täiesti. Kivirähkil tuleb keelata oskar lutsu võõravihast pakatava loomingu tsiteerimine, plagieerimine ja ekspluateerimine. Vastik!
 8. Midagi tuleks ka tühistada, nt tõnismäel asuvad ehitused ja organisatsioonid!
 9. Mõni värdjas võiks ka p**si hüpata, nagu väga tabavalt on väljendunud tunnustatud sooneutraal mikk pärnits, kes tuleb viivitamatult inkorporeerida liidu juhtorganittesse nii tartus kui talinas aga ka rahvusvahelistesse organisatsioonidesse suursaadiku funktsioonis, olgu siis pen või pentagon!
 10. Tuleb jätkata ka progressiivsete kuulipildurite toetamist sõna ja teoga, ka pooletoobine kuulipildur on parem eurooplane kui mingi süstimisvastane lamemaalane, aff ja loll!
 11. Keegi tuleks seksuaalsetel põhjustel liidust välja visata, polegi nagu viimasel ajal enam kedagi välja visanud, on aeg!
 12. Lisaks kommunistle ja stalinistile, joodikukaltsule ja ajakirjanduses ilmunud andmetel ka muhedale küüditajale sm smuulile tuleb väärtustada ka hävitspataljonlastest kirjanike elu, tegevust, ohvreid ja loomingut, sest nemad juba ei halastanud. Nemad tegid oma väikeste valgete kätega seda, mida teie teha ei julge, ehkki kangesti tahaksite – nemad olid ikka päriselt kuulipildurid. Rohkem sotsialistlikku realismi!
 13. Smuuli aegunud ja sobimatu bareljeef harju 1 asutuse seinal tuleb maha võtta, selle asemele kruvida suurem (vähemalt 6×6 meetrit) ilusam (võiks olla rase ja suuremate rindadega ja mõne väikese afroeuroopa poisiga) ning kullatud või koguni õhukese kuldplekiga kaetud väärikusbareljeef, mis väljendab paremini kirjanike liidu seisukohta, smuuli poeemide väärtust ja tema pärandi positsiooni tänapäeva lugejate ja ekspertide südames. Selliste asjadega ei koonerdata!
 14. Küüditatud kirjanikele ausammaste püstitamine tuleb viivitamatult lõpetada, see on smuuli ja hävituspataljoni vahvate võitlejate-literaatide mõnitamine! Milleks mõnitada inimest! Süüdlased vastutusele võtta!
 15. Ka rohepöörde ja valgete ülemvõimu vastase võitluse mõttes on parem, kui on vähem kirjanike kujusid, nagu oleks vähe valgete vanameeste koledaid kujusid. Smuuli kuldbareljeefist piisab.
 16. Pole üldse kindel, et stalinism ja hävituspataljonid oli halvem kui sundsüstimine.
 17. Kuldsmuulil võiks olla fukoo nägu stalini vuntsidega.
 18. Kirjanike liidule tuleb anda sm smuuli nimi ja kanda seda auga.
 19. Iga kirjanike liidu liige, peab alati kaasas kandma ühte sm smuuli teost, et sellega teisi liiduliikmeid tervitada, teose abil homoabileusid laulatada ja homomatusetseremooniad läbi viia ja kui mingi arusaamatuse tõttu telekasse torgatakse, siis poeemiga pidulikult vehkida.
 20. Lugeda paar lehekülge sm smuuli loomingut ning asendada o. lutsu ja a. h. tammsaare aegunud ja solvavad soperdised sm smuuli teostega nii koolide õppekavades, avalikes raamatukogudes kui üldse. Aitab jamast!
 21. Sm smuul elunormiks!
 22. Ka vabaduse klaasristi kõrvalt kustutada sm suitsu kodanlik-natsionalistlikud luuleread ning asendada need vaimse tervise säilitamise huvides mõne sm smuuli stalinistliku tsitaadiga! Kohe!
 23. Salaühingutesse, rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ja eestseisusesse kuuluvatel kolleegidel alustada viivitamatult tegevust – sm smuulil on kiire!
 24. Smuuli, rohkem smuuli! Heiti talvikust traagilisest saatusest kirjutatud uus raamat tuleb maha vaikida igaveseks.
 25. Iga endast lugupidav kirjanike liidu liige, veendunud smulist ja paadunud fukoist, eelistab mistahes sm smuuli teost või sm smuuli teost ülistavat kirjutist Arvi Tapveri raamatule "Toimik 5513: Heiti Talviku kaks kevadist hetke".
 26. Kes need tapverid ja talvikud üldse on? Ehk tuleks natuke kuulipritsida?

Pärnus 08.02.2022

Lugupidamisega veel mõnda aega teie

Sven Sildnik, suur kirjanik