Saksa politseiauto patrullimas Nürnbergis pärast seda kui seal pussitati mullu detsembris kolme naist. Foto: Scanpix

Saksamaal toimus 16. veebruaril viis pussitamist viies erinevas linnas. Vähemalt kahe rünnaku puhul kahtlustatakse rünnaku toimepanijatena migrante, vahendab Bild.

Esimene rünnak leidis aset Kölni linnas kell 4.40 hommikul ning sai alguse kahe mehe vahelisest tülist kohalikus baaris. Tüli muutus üha agressiivsemaks ning viimaks pussitas selle käigus üks mees korduvalt teist "terava esemega" ülakehasse. Vigastused olid eluohtlikud ning tema elu päästmiseks osutus vajalikuks kirurgiline sekkumine. Haigla andmetel on tema seisund operatsiooni järgselt stabiilne. Politsei arreteeris hiljem pussitamisega seoses 26-aastase mehe. Mõlemad osapooled olid tüli ajal raskes alkoholijoobes.

Teine rünnak pandi toime Lingeni linnas Alam-Saksi liidumaal. Kaks meest tõmbasid jalgrattalt maha 44-aastase naise ning pussitasid teda korduvalt erinevatesse kehapiirkondadesse. Kui naine hakkas appi hüüdma, põgenesid mehed sündmuskohalt. Rünnaku järgselt olin naine suuteline endale ise kiirabi kutsuma ning viidi haiglasse, kus teda opereeriti. Haigla sõnul ei olnud tema vigastused eluohtlikud. Politsei sõnul uurivad nad rünnakut võimaliku mõrvakatsena, kuid ei ole suutnud veel kahte ründajat tuvastada. Hetkel on teada vaid see, et tegemist on kahe noorukiga.

Kolmas rünnak sooritati Nürnbergi linnas kell 5 hommikul ning selle ohvriks oli 21-aastane naine, kes jalutas linnas koos oma 18-aastase naissoost tuttavaga. Rünnaku käigus vigastada saanud ohvri kaaslase sekkumine sundis viimaks ründaja põgenema. Politsei usub, et tegemist oli ettekavatsemata vägivallaaktiga. Ohvri kirjelduste alusel arreteeris politsei noarünnakuga seoses peagi 25-aastase iraaklasest varjupaigataotleja.

Neljas rünnak toimus Mülheimi mänguväljakul, kuhu üks tuttav 20-aastase ohvri oli kutsunud. Kui ohver sinna kohale jõudis, ootasid teda seal ees viis meest, kes talle nugadega kallale tungisid. Ohver leiti hiljem kell 22.15 kesklinnast kaubanduskeskuse eest ning viidi haiglasse, kust ta juba hommikul välja lasti. Ohvri kirjelduse kohaselt on vähemalt üks kahtlusalune Araabiast pärit sisserändaja.

Frankfurtis aset leidnud noarünnaku 19-aastane kahtlusalune helistas aga ise politseisse ja andis end rünnakut üles. Väidetavalt osales ta veel koos seitsme inimesega ühe 22-aastase mehe pussitamises. Kuriteo ohver viidi haiglasse, kust ta arsti soovitusi eirates taas kiiresti lahkus. Mehe sõnul ei mäleta ta ise rünnakust midagi. Pussitamise kahtlusalune võeti aga vahi alla ning rünnaku kohta algatati uurimine.

Need viis rünnakut leidsid aset kõigest kaks kuud pärast seda kui Nürnbergis pussitati kolme naist ning vaid üle kuu aja pärast seda kui üks afgaani migrant pussitas Saksamaal 25-aastast rasedat Poola naist ning tappis selle tulemusena tema sündimata lapse.

Toimetas Martin Vaher