Viktor Orbán. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán avaldas sotsiaalmeedias poliitilise sõnumi, milles põhjendab, miks tema juhitav riik ei kuula George Sorose, Brüsseli ja Washingtoni sõna.

Alljärgnev on Orbáni kõne:

Käesoleval sügisel hakkavad Ungari vastased ühekorraga esitama erinevaid nõudmisi. Mida Sorose impeerium, Brüsseli bürokraadid ja demokraadid Ameerika Ühendriikides meilt tahavad, on midagi, mida me neile anda ei saa. Ja minu arvates ei taha neile anda. USA valitsus soovib, et me osaleksime [Ukraina] sõjas, annaksime neile relvi ja rohkem raha. Või lubaksime seda vähemalt Brüsselil teha.

Brüssel tahab, et me lubaksime sisserändajad oma riiki ja ehitaksime Brüsseli jaoks neile getosid. Brüssel tahab, et me lubaksime oma koolidesse sooideoloogia propaganda ja annaksime neile ära oma majandust puudutavate otsuste langetamise õiguse. Et me loobuksime õigusest teha iseseisvat välispoliitikat. Et me lepiksime, et Euroopa Liidu otsuseid ei tehta enam üksmeelselt. 

Nad ähvardavad, et kui me kõike seda ei tee, siis meile avaldatakse survet, hoitakse kinni EL Ungari jaoks mõeldud raha ja läbi Sorose kohvrite rahastatakse Ungari pahemjõude.

Mida me saame selle kohta öelda? 

Esiteks seda, et Ungari ei kuulu "jawohl-riikide" klubisse. Nende, kes saades Brüsselist telefonikõne, lihtsalt vastavad "jawohl". 

Teisena me võime öelda, et Ungari ei saa lubada, et keegi keelab meie riigile iseseisvust ja sõltumatust. See on nii mitte ainult terve mõistuse ja ajaloolise kogemuse pärast, vaid seda ei luba samuti Ungari põhiseadus ja tegelikult keelab sellise kuuletumise otseselt ära. 

Tõlkis Karol Kallas