Ungari peaminister Viktor Orbán. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán kutsus üles kaitsma Euroopa kristlikku kultuuri ning ütles, et ungarlased ei kavatse pugeda jõulupühadeks betoonblokkide taha ega vaadata pealt naiste ja tütarde ahistamist uusaastaööl. Orbáni sõnul on kolmel Euroopa vabal rahval nüüd uus ülesanne – kaitsta kristlust kui Euroopa immuunsüsteemi.

"Kristlus on kultuur ja tsivilisatsioon. Meie elame selles. Küsimus pole selles, kui palju inimesi kirikus käib või kui paljud siiralt palvetavad. Kultuur on igapäevaelu reaalsus… Kristlik kultuur määrab meie igapäevase moraali," kirjutas peaminister Viktor Orbán väljaandes Magyar Idők.

Viktor Orbán kritiseeris neid, kelle väitel ei saa olla kristlane, keelates Euroopasse tulla miljonitel sisserändajatel, sest nii rikutavat käsku "armasta oma ligimest nagu iseennast".

Orbáni sõnul unustatakse käsu teine pool, mis ütleb: armasta… nagu iseennast.

"Iseenda armastamine tähendab hoolida sellest ja kaitsta seda, mida me oleme ja kes me oleme. Armastada iseennast tähendab, et me armastame oma maad, oma rahvast, oma perekonda, Ungari kultuuri ja Euroopa tsivilisatsiooni," selgitas Ungari peaminister.

"Me ei taha, et meie jõuluturud ümber nimetatakse, ja kindlasti ei taha me pugeda betoonblokkide taha. Me ei taha, et meie jõuluteenistusi saadaks hirm ja pinge. Me ei taha, et meie naisi, meie tütreid ahistatakse uusaastaöö rahvamassis."

Edasi hoiatas Orbán nende jõudude eest, mis tahavad teadlikult nõrgestada Euroopas kristlust, mis on tema sõnul teatav immuunsüsteem – kuni see on tugev, ei märgata seda, kuid kui see nõrgeneb, muutub kogu keha nõrgaks.

"Kolmel vabal Euroopa rahval, kolmel vabade kodanike poolt valitud rahvuslikul valitsusel on nüüd uus ülesanne – kaitsta meie kristlikku kultuuri," märkis Viktor Orbán.