Otsesed valeuudised Õhtulehe ja Delfi esituses. Väide, nagu oleks Vooglaiule midagi lekitatud, on otseselt faktiliselt väär.

Eile ERRi portaalis avaldatud intervjuus väitis Indrek Tarand, nagu oleks Mart Riebergi ja Meelis Osa advokaat Urmas Siimon lekitanud Varro Vooglaiule konfidentsiaalse kokkuleppemenetluse ja nagu oleks Vooglaid sellega Riebergi ja Osa äärepealt uuesti kriminaalmenetluse alla saatnud. Vooglaiu sõnul on väide otseselt vale.

Nimelt selgitas Vooglaid oma Facebooki lehel, et kõnealuses menetluses ei ole mitte midagi ei talle ega SAPTKle lekitatud.

“Tõsiasi, et Tarand nõudis Meelis Osalt ja Mart Riebergilt lisaks avalikule vabandusele 2000 eurot, oli ammu avalik info. Meie lihtsalt aitasime Osal ja Riebergil selle raha annetustena kokku saada,” kirjutas Vooglaid ja lisas, et Tarand tõestab end valetades ikka ja jälle au ja väärikuseta inimesena.

Tarandi otsest valeväidet võimendasid omakorda nii Delfi kui ka Õhtuleht, tiražeerides kõnealust väidet oma uudiste pealkirjadeski. Seejuures ei muutnud Delfi oma uudise pealkirja, kuigi Vooglaid juhtis tähelepanu, et selles väidetu on otseselt faktiliselt vale.

Provokaator Tarand ei võta raha Objektiivilt vastu, nõuab ülekandeid Meelis Osalt ja Mart Riebergilt