Liberaalne demokraatia ei ole vaba ühiskonna sünonüüm – vastupidi, ideoloogilisest režiimist, mis nimetab end liberaalseks demokraatiaks, on saanud suurim oht vabale ühiskonnale, tõdesid omavahelises vestluses Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid.

Vestluse lähtekohaks oli Vihuri poole eelmise nädala laupäeval Tartus toimunud konverentsil peetud ettekanne pealkirjaga "Vaba ühiskond versus liberaalne demokraatia", mis sai käesoleval nädalal avaldatud ka Objektiivis.

Vihuri selgitas lähemalt oma seisukohta, et praeguseks on Lääne ühiskonnas kujunenud liberaalsest demokraatiast kõige enam vaba ühiskonnakorraldust ohustav ideoloogiline režiim, mille edendajad püüavad maha suruda elementaarseid kodanikuõigusi ja -vabadusi, nagu usu- ja veendumustevabadus, südametunnistuse vabadus ja sõnavabadus.

Vestluse lõpuosas peatuti ka president Kersti Kaljulaiu poolt nädala alguses Postimehele väljendatud täiesti alusetul seisukohal, nagu oleks ametis olev valitsus ohuks põhiseaduslikule korrale ja Eesti Vabariigi julgeolekule.

Millest täpsemalt juttu tuli, seda kuula videost!

Vaba ühiskond versus liberaalne demokraatia

Objektiivi raadio: põhiseaduslikku korda ei ohusta konservatiivid, vaid äärmusliberaalide diktatuur