Ameerika Ühendriikide president Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho pidamas kongressi ees "Olukorrast riigis" kõnet. Kaader filmist "Idiocracy". Ekraanitõmmis.

California Ülikooli juhatus märkis 18. novembril, et ülikool kaotab sisseastumisel standardsete testide kasutamise, ilma et kavatseks varemalt kasutusel olnud süsteemi asendada ühegi alternatiivse eksami vormiga. 

Ülikooli juhatus kiitis esmakordselt standardiseeritud testide kaotamise heaks 2020 mais, mil kõne all oli üheksa ülikooli kolledži sisseastumisprotseduuride reform. Toona oli plaanis leida uued testid asendamaks seni kasutusel olnud ACT (American College Testing) ja SAT (Scholastic Aptitude Test) testid. 

18 novembril aset leidnud ülikooli juhtkonna koosolekul otsustati konsensuslikult, et ülikooli vastuvõtuprotsessist elimineeritakse testid pikemaks ettemääramata ajaks, et edendada sedasi haridusalast "võrdsust" ja "kvaliteeti".   

Ülikooli juhatuse esinaine Cecilia Estolano, ütles, et juhatuse liikmed ei tunne ennast "mugavalt", kui peavad kasutama sisseastumise protsessil aplikantide hindamise metoodikat. Estolano sõnul on otsus murranguline, kuna see sätib standardid mida järgitakse kogu Ühendriikides. 

Alvin Lyu, California Ülikooli neljanda kursuse biokeemia tudeng, kirjeldas sammu kui "õiglast", kuna õppuritel on tänu pandeemiale palju varemalt tundmatuid raskusi. Lyu hinnangul võiks testid olla vabatahtlikud ning sedasi boonuseks nendele õppuritele kelle keskmine keskkooli hinne on suhteliselt madal.

Barida Kaseb, esimese kursuse vahetusüliõpilane Santa Monica College'ist kes õpib parajasti California Ülikoolis ajalugu, nõustub ning lisab, et vastuvõtu protsess on nüüdsest uute õppurite suhtes "ausam", kuna ei võta arvesse testide tulemusi, võimaldades ka temal endal saada California ülikooli tundengiks ilma akadeemilist võimekust testivat SAT või ACT testi tegemata. 

Toimetas Markus Järvi