Tedros Adhanom Ghebreyesus esinemas Davoses, 17.01.2024 Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Maailma Terviseorganisatsiooni direktor Tedros Adhanom Ghebreyesus andis Maailma Majandusfoorumi haiguste teemalisel arutelul mõista, et Haigus X pandeemia leiab mingil hetkel kindlasti aset.

Tänavuse Maailma Majandusfoorumi (WEF) Davose kohtumisel räägiti eraldi kõnekoosolekute blokis kuidas valmistuda Haigus X-iks. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus leidis, et küsimus pole enam "kas", vaid "millal" uus tundmatu haigus hakkab levima, vahendab LifeSiteNews.  

"Haigus X on tundmatute haiguste üldnimi," selgitas Ghebreyesus. "Ma soovisin selle selgelt välja öelda, kuna antud teema on pälvinud ohtralt tähelepanu."

"Kuigi Covid saabus äkitselt, valmistusime me ette Covidi sarnaste haiguste tulekuks. Covidit võib isegi nimetada esimeseks "Haigus X-iks"," jätkas ta.

"See võib taas juhtuda."

"Loomulikult on teatud hulk inimesi, kes räägivad, et sedasi külvatakse paanikat. Ei! Parem on olla millekski, mis võib juhtuda, valmis, sest sarnaseid asju on ajaloos juhtunud korduvalt, milleks tuleb valmistuda," rääkis WHO juht.

"Me ei peaks asjadele minema vastu ilma ettevalmistuseta. Me suudame olla valmis ka tundmatute asjade tulekuks," ütles Ghebreyesus.

WEF-i ürituse ülevaates kirjutatakse, et "Haigus X võib põhjustada 20-korda rohkem surmasid kui koroonaviiruse pandeemia".

2023. aasta augustis, kirjutas Sky News, et Ühendkuningriigi teadlased juba arendavad riiklikus üliturvalises laboratooriumis tundmatust Haigus X-ist tingitud tulevase pandeemia tarbeks vaktsiine. Kui antud salapärane X peaks valla pääsema, siis kava kohaselt saab vaktsiin selle vastu valmis hiljemalt saja päevaga. 

Ghebreyesus kasutas Haigus X-i Davoses ära totalitaarse pandeemialepingu reklaamimiseks, mis võtab rahvusriikidelt suveräänsuse ja annab pandeemia puhul WHO-le seninägematu õiguse korraldada riikide siseasju. 

WHO juhi sõnul tagab pandeemialeping parema valmisoleku Haigus X-i saabumiseks.

"Pandeemialeping paneb kokku kõik kogemused, kõik väljakutsed, millega ollakse silmitsi seisnud ja kõik lahendused," jätkas ta. "See leping aitab meid tulevikuks paremini ette valmistuda, sest tegemist on ühise vaenlasega ja kui talle ühiselt vastu ei hakata, alustades ettevalmistumisest, siis tabavad meid samad probleemid, nagu Covidiga." 

"Pandeemialepingu lõppversiooni tähtaeg on tänavu 24. mail ja [WHO] liikmesriigid peavad läbirääkimisi. See leping sõlmitakse riikide vahel ja ma loodan, et nad annavad pandeemialepingu selleks ajaks üle."

WHO juhi sõnul peab pandeemialepingu sõlmima just tänane põlvkond.

"Ma ei usu, et järgmine põlvkond seda teeb, seega meie laste ja lastelaste pärast, peame me minu arvates pöörama kõik need õppetunnid, mida me viimasest pandeemiast oleme õppinud pandeemialepinguks ja valmistama maailma tulevikuks ette, sest see on üleilmne ühine huvi. Väga kitsad riiklikud huvid ei tohiks seda takistada." 

Toimetas Karol Kallas