Vasakult paremale: Hollandi vabaduspartei esimees Geert Wilders, erakonna Alternatiiv Saksamaale juht Frauke Petry ja Prantsuse rahvusrinde liider Marine Le Pen jaanuari lõpus pressikonverentsil Koblenzis. Foto: Roberto Pfeil, AFP/Scanpix

Hollandi poliitik Geert Wilders kritiseeris teravalt Euroopa Parlamenti pärast seda, kui too hääletas Prantsuse Rahvusrinde liidri ja Euroopa Parlamendi liikme saadikupuutumatuse äravõtmise poolt, seades Prantsuse presidendiks pürgiva Euroopa Parlamendi liikme vangistuse ohtu vaid mõned nädalad enne valimisi.

Seejuures sündis Euroopa parlamendi otsus ajal, mil kommentaatorid ja poliitikud on hakanud tõdema, et Le Penil on võimalus Prantsuse presidendivalimised võita.

De Telegraafi teatel ütles Wilders, et Euroopa Parlamendi hääletus on "skandaalne. Tõe levitamise eest võib nüüd süüdistuse saada. Hullumeelsus."

Euroopa Parlamendi saadikute puutumatus mõeldud selleks, et kaitsta neid poliitiliselt motiveeritud süüdistuste eest, kirjutab Breitbart.

Kuna immuniteedi võib aga häälteenamusega ära võtta, on establishmenti-vastased poliitikud nagu Le Pen haavatavad.

Läinud neljapäevane hääletus viidi läbi ligi kaks aastat pärast seda, kui Le Pen astus Twitteri vahendusel vastu süüdistustele, nagu sarnaneks tema erakond Islamiriigiga – postitades tegelikke pilte terrorirühmituse julmustest.

Kuigi Le Peni kavatsus oli illustreerida erinevust ühe Lääne-Euroopa poliitilise erakonna ja mõrvarliku islamirežiimi vahel, sattus ta hätta, kuna selliste piltide avaldamine on vastuolus Prantsuse seadustega ning "vägivaldsete piltide" avaldamine võib tuua kaasa trahvi suuruses kuni 75 000 eurot või kuni kolme aasta pikkuse vangistuse.

Hääletust taotlesid Euroopa Parlamendilt Prantsuse kohtunikud ja prokurörid, et juhtumiga edasi liikuda.

Rahvusrinde pressiesindaja sõnutsi on "tegemist ilmse meediaoperatsiooniga, mille ainus eesmärk on paisata segi Le Peni valimiskampaania ning kahjustada teda just sellel hetkel, mil ta kandidatuur on arvamusküsitluste valguses saavutanud suure läbimurde, eriti teise (ja otsustava – toim) vooru osas."