Geert Wilders (vasakul) ja Viktor Orbán esmaspäeval Budapestis. Foto: Geert Wilders/Twitter

Hollandi parlamendi liige ja Vabaduspartei liider Geert Wilders viibis sel nädalavahetusel Ungaris, et esitada oma raamatu "Marked for Death" madjarikeelset versiooni "Halállistán", mille täispikk pealkiri võiks eesti keeles olla "Tapanimekirjas: islami sõda lääne ja minu vastu."

Nagu vahendab Voice of Europe, andis Wilders Budapestis mitu intervjuud ja kohtus esmaspäeval ka Ungari peaministri Viktor Orbániga, kes tema hinnangul "seisab sirgena ning näitab, et on oma maa tüüri juures."

Oh "oleks meil [Hollandis] liider kasvõi 10 protsendiga Orbáni vaprusest," ütles Wilders valitsusmeelsele portaalile Pesti Srácok.

Vasakliberaalsele kanalile ATV antud intervjuus kurtis Wilders Euroopas praegu valitseva "tohutu kaose" pärast olukorras, Hollandi peaminister Mark Rutte, Saksa kantsler Angela Merkel ja teised "tahavad piirid avada ja kõik sisse lasta, kuigi Euroopa rahvad seda ei taha."

Ta väljendas veendumust, et juudi ja kristlik kultuur on islamist kõrgemad ja paremad ning väljendas ühtlasi imestust, miks Pärsia lahe riigid oma piirkonnast varjupaigataotlejaid vastu ei võta.

Wilders väitis, et enamik varjupaigataotlejaid on majandusmigrandid ning tuleks koju saata. "Ma arvan, et me peaksime peatama sisserände islamimaadest," ütles Vabaduspartei liider ja lisas, et igatseb Hollandi lahkumist Euroopa Liidust.

"Ma loodan, et Ungari immigratsioonipoliitika ei muutu," rõhutas Wilders konservatiivsele väljaandele Magyar Idők.

"Me võitleme oma kultuuri ellujäämise pärast, kuni kultuurirelativistid võimul on. Me vajame poliitikuid, kes ei karda ülesannet, mis ees seisab," ütles Wilders.

"Lääne-Euroopas ei ole Viktor Orbáneid."

Wildersi efekt: Hollandi konservatiiv kutsub koolilapsi üles hümni laulma