Anthony Fauci Pilt: Rumble'i ekraanitõmmis

Üks maailma olulisemaid majandusajalehti Wall Street Journal avaldas 22. augustil toimetuse juhtkirja, milles järeldatakse, et Covid-19 ametliku "teaduse" tulemusel on arstid ja meditsiinieksperdid kaotanud avalikkuse usalduse.

Ameerika Ühendriikide koroonaviiruse poliitikate kujundamise taga olev meditsiiniekspert, Riikliku Allergia ja Nakkushaiguste Instituudi (NIAID) juht Anthony Fauci teatas hiljuti, et ta astub septembris ametist tagasi. "Asjaolu, et sellest sai suur uudis, näitab tema ametiga seotud probleemide ulatust. Temast sai ekspertide võimu sümbol, kes panid Ameerika lukku ja keelasid ära Covidi teemalised teaduslikud arutelud," kirjutab WSJ. 

Fauci on kuulsaks saanud hüüdlausega, nagu "viiruse leviku peatamiseks kulub viisteist päeva". Kahest nädalast sai kaks aastat. Tema ja jõuk meditsiinieksperte kasutasid ära sülle kukkunud võimu ning kehtestasid üle USA laialdased majanduse sulgemised, mille tänaseks selgunud mõju on hävitav. Samuti oli see seltskond maski- ja vaktsiinikohustuste taga, mille kasud räägiti tegelikkusest tublisti suuremaks. Fauci mõju pandeemia ajal üha kasvas, kuna iga tema sõna saatis teisitiarvajaid põlastava korporatiivse ajakirjanduse ja nomenklatuuri kisakoor. 

Üheks kõige jultunumaks Fauci eksituseks võib pidada tema põhimõttelist sõda Covid-19 laboriteooriaga. Selgunud faktid osutavad, et Covid-19 meisterdati NIAID rahastusel valmis Hiina RV Wuhani Viroloogiainistituudis.

Samuti oli Fauci ise esirinnas, kui oli vaja mustata mõnda ametliku Covid-19 narratiiviga mitte nõustuvat teadlast. "[Minu otsuseid] on kerge kritiseerida, kuid seda tehes kritiseeritakse tegelikult teadust, sest mina esindan teadust. See on ohtlik," rääkis Fauci möödunud oktoobris. WSJ hinnangul võtab selline seisukoht kenasti kokku ennast rahvatervise preesterkonnaks pidavate inimeste maailmanägemuse. Seisukohad, mille järele peab avalikkus laskma üksikutel naistel ja meestel arvata, mis on teadus ja kehtestada riigis täpselt selliseid kohustusi, piiranguid ning sulgemisi, nagu neile pähe tuleb.  

Sellise mõttemaailmaga kaasnevate kahjude hind on väga kõrge ja seda mitte ainult majanduslikus mõttes. Lukus (osa)riikidel ei läinud paremini kui vabadel. Vaktsiinid koos tõhustusdoosidega ei aita peatada viiruse levikut.

"Fauci ja tema sarnaste meditsiiniekspertide kõige olulisemaks pärandiks jääb tõdemus, et miljonid inimesed ei usalda mitte kunagi enam päriselt ühtegi arsti, meditsiiniteadlast ega rahvatervise eksperti," leiab WSJ.

Toimetas Karol Kallas