Foto: WSJ

Maailma ühe mõjukama majandusajalehe Wall Street Journali toimetuse kolleegiumi kinnitusel ei allu ajaleht progressistide tühistamiskultuuri survele.

Wall Street Journali ja selle emaettevõtte Dow Jones 280 töötajat ründasid vastutavale väljaandjale, Dow Jonesi juhile Almar Latourile, saadetud kirjas konservatiivseid arvajaid. Toimetuse kolleegium teatas selle peale, et ajaleht ei allu tühistamiskultuuri survele ja WSJ ei ole New York Times, kus seda on tehtud.

Töötajad saatsid Latourile kirja käesoleva nädala teisipäeval ja selle peamiseks argumendiks oli, et arvamustoimetus levitab väärteavet. “Arvamuse puudulik faktikontroll ja selle ilmne hoolimatus tõendite suhtes õõnestab meie lugejate usaldust ja meie võimet olla oma allikate silmis usaldusväärne,” seisab kirjas.

Kirjutajad tõid ka arvamuslugude näiteid, mille hulgas oli Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence’i kirjutatud Covid-19 teemaline lugu ja konservatiivse arvamusliidri Heather Mac Donaldi teadusuuringule toetuv arvamus “Politsei süstemaatilise rassismi müüt.”

Toimetuse kolleegium teatas, et sellistele kirjadele nemad ei vasta ja nende senist kirjastamispoliitikat kiri ei muuda. Kolleegiumi sõnul pole töötajate progressistlik äng nende mure. Kirjale alla kirjutanud uudistetoimetuse ja teiste osakondade töötajad alluvad oma toimetajatele-ülemustele ning arvamustoimetus on eraldiseisev üksus, mille eest vastutavad eraldi toimetajad. Kõik peavad aru andma Latourile. Selline eraldatus annab toimetusele võimaluse pakkuda võimalikult sõltumatut ja eripalgelist sisu.

WSJ toimetajad nendivad, et progressistide rünnak väljaande vastu oli paratamatu, sest see on tabanud pea kõiki kultuuri-, äri-, teadus- ja ajakirjandusväljaandeid. “Kuid meie ei ole New York Times,” teatasid WSJ juhid. “Suurem osa WSJ ajakirjanikke üritavad uudiseid kajastada ausalt ja otsides keskteed. Meie arvamusleheküljed pakuvad alternatiivi mujal meedias võimust võtnud ühekülgsetele progressitlikele vaadetele.”

WSJ lubab pöördumises edaspidigi seista vabade inimeste, vaba majanduse ees, kuna see on täna, kasvava progressistliku ühemeelsuse ja sallimatuse kultuuri ajal üha tähtsam.

Toimetas Karol Kallas