Relvade jagamine Ukraina tsiviilelanikele. Foto: ZeroHedge

Kogu pahempoolset korporatiivset meediat on tabanud raskekujuline Ukraina sõjauudiste kajastamise hoog, kuid üks asi, millest kummalisel kombel pea üldse ei räägita, on Ukraina tsiviilelanike õigus kanda relvi, kirjutatakse blogis ZeroHedge. 

Ukrainlased on saanud tsiviilelanikkonna relvastamise tähtsusest aru. Ukraina siseministri Denõss Monastõrskõi sõnul on 26. veebruari seisuga antud Ukraina tsiviilelanikele üle 25 000 automaatrelva, kümme miljonit kuuli ja laiali jagatud RPGde arv on teadmata. Relva soovijatel tuleb ainult ette näidata oma isikutunnistus, vahendab ZeroHedge. 

Kolmapäeval, 23. veebruaril, päev enne Venemaa sissetungi, võttis Raada vastu "seadus #5708 tsiviilelanike õigusest kanda relvi". Valitsuse kõneisiku sõnul on seaduse eesmärk ühene: "Kõnealune seadus tagab, et iga kodanik saab omale püha õiguse ennast kaitsta."

Põhjus, miks korporatiivne meedia uudist tagasihoidlikult kajastab, peitub selles, et ukrainlased näitavad maailmale kui tähtis on Ameerika Ühendriikide "asutajaisade" poolt põhiseadusesse kirjutatud põhimõte, et kodanikel on õigus omada ja kanda relvi. See õigus on kirjas teisena (second amendment), kohe peale õigust võtta vabalt sõna.

Järgmine põhjus, miks pahempoolsed ei taha ukrainlaste relvastamisest rääkida, peitub selles, et see näitaks, et kogu inimeste relvade omamise piiramise liikumine on rajatud valedele. Kui keegi väidab, et ameeriklaste AR-15d (mis on poolautomaat sportpüssid) on valitsuse – kelle kästuses on ründelennukid ja tuumarelvad – kasutud, siis neil on väga raske selgitada, miks jagatakse kodanikele türanliku sissetungijaga võitlemiseks päris "sõjarelvi".  

Situatsiooni kognitiivne dissonants saab ilmsiks kui vaadata, kuidas USA demokraadid ja Kanada liberaalide valitsus, mis üritavad läbi suruda sealmail enneolematult karme relvaseaduseid, on äkki Ukraina sõja suhtes äärmiselt soojalt meelestatud.  

Relvade omamise vastastele aktivistidele võiks jõuda kohale, et kui "läheb jamaks", siis saavad isegi valitsused aru, kui oluline on relvis rahvas.

Toimetas Karol Kallas