
Maailma Terviseorganisatsiooni muserdab ränk rahapuudus ja korporatistliku rahvatervisetööstuse ning Hiina Rahvavabariigi kommunistide mõjuagendi tegevust saavad toetada lisaks Bill Gatesile ka lihtsad inimesed.
WHO Sihtasutuse ametlik asutaja on Šveitsi endine terviseminister ja terviseameti juht Thomas Zeltner. Zeltner ja WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus tutvustasid uut MTÜ-tööstuse ettevõtet 2020. aasta 27. mail Covidi teemalisel pressikonverentsil. 1947. aastal sündinud Zeltner saavutas maailmakuulsuse kodumaal meditsiinilise heroiini ja süstlate jagamise programmide käivitamisega. Ta on väidetavalt Šveitsi avalikus elus üks mõjukamaid isikuid.
2024. aasta 1. detsembril käivitas WHO Sihtasutus rahakogumiskampaania "Üks maailm, tervis kõigi jaoks".
Sihtasutus selgitab rahakogumist:
"Ühe Maailma Liikumine kehastab seda [maailma ühendamise ja tervema tuleviku ehitamise] vaimu ning ühendab WHO üleilmse terviseõigluse tegevuskava elluviimiseks maailma inimesi. Liitudes osutatud liikumisega saab teie annetustest päästerõngas, mis aitab kaasa kiiremale hädaolukordadele reageerimisele; abi osutamisele seal, kus seda on kõige enam vaja ja tervise tagamisele kõikide jaoks ning kõikjal. Üheskoos me seisame ükstervise eest. Iga annetus päästab elusid. Üks Maailm, tervis kõigi jaoks."
Poole aastaga on õnnestunud WHO Sihtasutusel koguda 571 596 dollarit.
"Ükstervis" (One Health) on holistlik ja kõikehaarav (totalitaarne) rahvatervisetööstuse programm, mis on korporatistliku Ühe Maailma (One World) ideoloogia kandev osa. Mõlemad kokku tähendavad, et haigustega hirmutades üritatakse maailm koondada ühise korporatistliku juhtimise alla. Hiina Rahvavabariik, Euroopa Liit – koos liiduvabariik Eestiga – ja paljud teised autoritaarsed riigid (mida oma maailmas enamus) on Ühe Maailma poole liikumise väehm elik rohkem agressiivsed toetajad. Ameerika Ühendriigid peale Donald Trumpi presidendiks saamist enam ei ole.
Bill ja Melinda Gatesi Sihtasutus on riikide kõrval üks suurimaid WHO rahastajaid.
Toimetas Karol Kallas