Foto: bigstockphoto.com

Ühendkuningriigi juhtiv abordivastane organisatsioon Sündimata Laste Kaitsmise Ühing on mõistnud need surmad hukka ning organisatsiooni sõnul kohtleb Ühendkuningriigi parlamendi poolt peale sunnitud abordiseadus Põhja-Iirimaad justkui kolooniat, vahendab LifeSiteNews.

Põhja-Iirimaal tapeti kahe kuu vältel – pärast seda, kui piirkonnas äärmuslik abordirežiim kehtestati– abordi teel sada kakskümmend üheksa sündimata last. Sündimata Laste Kaitsmise Ühingu (Society for the Protection of Unborn Children – SPUC) Põhja-Iirimaa juhataja Michael Robinsoni sõnul on "abort röövinud Põhja-Iirimaal 129 sündimata lapsel nende elud, tuleviku ja elementaarsed inimõigused":

"Abort on vägivaldne ja diskrimineeriv protseduur, millel ei tohiks olla kohta aastal 2020. Põhja-Iirimaa abordirežiim tuleb koheselt tühistada ning emadele ja nende lastele tuleb taas kehtestada täielik kaitse."

Häiriva arvu avalikustas tervishoiuminister Robin Swann oma vastuses Demokraatliku Unionistide Partei parlamendisaadiku Paul Girvani küsimusele. Swann kinnitas, et vahemikus 31. märtsist kuni 22. maini tapeti Põhja-Iirimaal 129 sündimata last:

"2020. aasta abordiregulatsioon (ning varasem regulatsioon) nõuab raseduse katkestamise teate saatmist peaarstile 14 päeva jooksul raseduse katkestamisest. Hetkeseisuga (22. mai 2020) on laekunud 129 sellist teadet."

129 kaotatud elu ja tulevikku

SPUC on nimetanud Ühendkuningriigi parlamendi poolt Põhja-Iirimaale aasta alguses kehtestatud abordirežiimi "Euroopa kõige äärmuslikumaks abordiseaduseks" ja "ebademokraatlikuks võimu kuritarvitamiseks".

Põhja-Iirimaale peale sunnitud abordirežiim lubab sündimata laste piiranguteta tapmist kuni 14. rasedusnädalani ning kuni sünnihetkeni, kui lapsel kahtlustatakse loote väärarengut. Režiimil on ühtlasi potentsiaal kriminaliseerida rahumeelseid abordivastaseid vigiiliaid ning pakub vähe kaitset tervishoiutöötajatele, kes keelduvad abordiprotseduurides osalemast.

Michael Robinsoni sõnul "on nüüdseks läinud see, mis oli järel seadusandlusest, mis päästis enam kui 100 000 meie kaaskodaniku elu alates 1967. aastast. 129 süütut last on nüüdseks tapetud. See on vaid jäämäe tipp, kui sellel vägivaldsel režiimil lubatakse jätkuda ning kui seda koheselt ei tühistata."

"129 inimese elu ja tulevik Põhja-Iirimaal on nüüd läinud," jätkab Robinson. "Nende elud olid asendamatud ning tühimikku, mille nad endast maha jätavad, ei saa kunagi täita. See barbaarne režiim tuleb tühistada ning me peame tagama, et Põhja-Iirimaa rahva elu ja tulevik oleksid kaitstud."

Abordivastased kutsuvad rahvast üles tõusma ja abordirežiimi tühistama

79% põhja-iirlastest, kes vastasid rahvaküsitlusele, lükkasid valitsuse abordirežiimi puudutavad ettepanekud tagasi. Ühtlasi on hinnanguliselt 100 000 inimest Põhja-Iirimaal täna elus, kuna see piirkond on abordiseaduste vastu võidelnud.

SPUCi Põhja-Iirimaa haru hinnangul käsitleb Ühendkuningriigi parlament abordirežiimi piirkonnale peale surudes Põhja-Iirimaad justkui kolooniana, mitte aga autonoomse osana.

Seetõttu kutsub Sündimata Laste Kaitsmise Ühing üles lõpetama abordirežiimi Põhja-Iirimaal ning allkirjastama vastavat petitsiooni.

Toimetas Martin Vaher