Abortide seadustamist nõudvad aktivistid üritasid laupäeval, 28. septembril, süüdata põlema México Kõige Õnnistatuma Neitsi Maarja Taevassevõtmise toomkirikut.

Sotsiaalmeediasse postitatud videotest on näha, kuidas demonstrandid üritavad muusika ja trummipõrina saatel katedraali ääres tuld teha. Kohaliku meedia teatel osales miitingul ümber 1200 aktivisti, vahendab National Review.

Katoliiklased kogunesid katedraali uste ette ja kaitsesid kirikut abordiaktivistide eest. Politsei ja tuletõrjujad üritasid samal ajal ära hoida ära vägivalla ja tulekahjude levikut.

“Abordipooldajatest feminatsid ründavad toomkiriku sissepääsu kaitsvaid usklikke ja karjuvad kristlasi solvavaid loosungeid, ilmutamata mingi austust teiste usu ja pühakoja vastu (ma ütlen seda kui mitteusklik),” kirjutas Twitteris D. Agustín Belgodère.

“Tänu sellise käitumise hukkamõistmisele katoliiklikes sotsiaalmeediavõrgustikes ning katoliiklaste valmidusele kirikuid kaitsta, saatis valitsus politsei kirikute kaitsjaid turvama,” teatas México Cristera Rahvuskaardi asepealik Mauricio Alfonso Guitar.

Põlema üritati süüdata ka linna kaubanduskoda ja mitmeid teisi hooneid ning monumente.

México peapiiskop kutsus inimesi üles vaatamata aktivistide märatsemisele säilitama rahu.

“Ma tervitan ja tänan kõiki inimesi, kes on meiega täna palves ühinenud ning México keskuses asuvaid kirikuid kaitsnud. Samuti kinnitan ma, et kõigil inimestel on õigus rahus ja vabaduses oma arvamust avaldada,” seisab Mehhiko peapiiskopi Carlos Aguiar Retesi Twitteri pöördumises. “Kirik mõistab hukka igasugused vägivaldsed vastasseisud. Me kaitseme dialoogi, sallivust ja armastust oma naabrite vastu, kuna need aitavad ehitada üles parema riigi kõigi jaoks.”

https://www.facebook.com/MexicoGuadalupano/videos/527502931407372/

 

Abordiaktivistid märatsesid nädalavahetusel abortide üleriigilise seadustamise eesmärgil ka Mehhiko teiste linnade tänavail. Méxicos on abordid olnud legaalsed alates 2007. aastast ja möödunud nädala kolmapäeval, 25. septembril, seadustas sündimata laste tapmise ka Mehhiko Oaxaca osariik.

Toimetasid Karol Kallas ja Martin Vaher