Põõsaste vahelt (mitte seest) korraks reporterite ette ilmunud Valge Maja pressiesindaja Sean Spicer (paberirulliga). Foto: Twitter

Valge Maja allikad on avaldanud, et president Donald Trump otsib asendajat pressiesindajale Sean Spicerile, kes võidakse vallandada järgmise nädala jooksul.

Nagu kinnitasid allikad portaalile InfoWars, on Spiceri võimaliku vallandamise taustaks president Trumpi plaan puhastada Valge Maja establishmenti esindavatest nõunikest, kes ei ole korralikult uurinud administratsioonist lähtuvaid lekkeid.

Olles viimased kuus nädalat mõõdukate nõunike taktikepi all tegutsenud ning Washingtoni establishmentiga koostööd teha üritanud, olevat Trump mõistnud, et nood ei soovi üheski asjas kompromissi teha, ei hooli riigi saatusest ning huvituvad vaid tema poliitilise agenda blokeerimisest.

Ka CNNi vahendusel on levinud spekulatsioonid, et Spicer ei pruugi naasta oma ametipostile pärast seda, kui ta oma asendaja Sarah Huckabee Sandersi kasuks "varumeeste pingile" saadeti.

Samal ajal väidavad teised Valge Maja insaiderid vastupidist ning kinnitavad, et Spicer tõuseb tuleval nädalal oma postile tagasi.

Spicer on käitunud kummaliselt FBI direktori James Comey vallandamise kontekstis ning üritanud end väidetavalt ajakirjanike eest varjata.

Seejuures kirjutas Washington Post teemat kajastades alguses, et Spicer peitis end põõsastes, kuid korrigeeris hiljem oma kirjutist täpsustusega, et pressiesindaja varjus siiski põõsaste vahel (among bushes vs in bushes).

Teadet Spiceri väidetavast vallandamisest on kinnitanud ka portaali Axios poliitikareporter Joanthan Swan.