Koroonakarantiini meetmete poolest eriliselt silma torganud Austraalia võimud on viinud kontrolli elanikkonna uuele tasemele, võttes kasutusele kohustuslikud totaalmonitooringu meetmed.

Lääne-Austraalias asuva Perthi linna 33-aastasest naisest sai äsja esimene inimene, kelle külge kinnitati uus riikliku järelevalve jalavõru, mis monitoorib võimude poolt kehtestatud liikumiskontrolli meetmeid eiranud kodanike asukohta reaalajas.

Naine saabus New South Wales’i regioonist oma koju 1. septembril, millele järgnes võimude käsk sulguda 14 päevaks eneseisolatsiooni.

Kodanik jäi aga vahele osariigi äsja ametisse vannutatud enesekarantiini kehtestamise kollektiivile, kes enda sõnutsi teostasid “rutiinset kodanikukontrolli” ning avastasid, et naise kodus viibis kaks “volitamata külalist”.

Võimude poolt sanktsioneerimata külaliste võõrustamine päädis politsei informeerimisega, millele järgnes naise sunniviisiline kodust välja tõstmine ning asetamine spetsiaalsesse isolaatorisse, kus ta viibis võimude pideva monitooringu all.

Tegemist oli esimese intsidendiga, kus rakendati valitsuse poolt vastu võetud COVID-19 vastase võitluse erimeetmeid. Meetmete eesmärk on võidelda pandeemia leviku vastu seoses koroonaviiruse positiivsete proovide kasvuga – seda vaatamata tõsiasjale, et reaalselt haigestunute ja hospitaliseeritute hulk ei ole näidanud tavatut kasvu.