Foto: Scanpix

President Joe Bideni administratsiooni kõrge ametnik lausus hiljuti kongressi esindajatele, et USA võimul oleva valitsuse poliitika on jätkata koroonavaktsiinide kohustuslikku manustamist Ühendriikide relvajõudude liikmetele ja osale riigiteenistujatest. 

Ühendriikide asekaitseminister personalipoliitika ja valmisoleku küsimustes Gil Cisneros esitas sellekohase positsiooni, kui ta põhjendas USA kohustusliku vaktsineerimise poliitika jätkumist, vahendab Slay News. Ühendriigid on oma sundvaktsineerimise poliitika osalise jätkamisega liikumas vastuvoolu Briti teadusuurimuse äsja avaldatud tulemustele, mille kohaselt COVID-19 läbipõdenud inimestel on sama hea või parem immuunsus tõve vastu kui vaktsineeritutel. 

"Me ei tea küll midagi loomuliku immuunsuse kohta… ei oska midagi kommenteerida sellel teemal, kas või kui efektiivne see on… seega ei, me ei lähtu oma vaktsineerimispoliitikaga edasi liikumisel loomuliku immuunsuse printsiibist," vastas Cisneros, kui vabariiklasest kongresmen Jim Banks tõi esile eelpool mainitud Briti uurimuse tulemused. 

Käesoleva aasta 16. veebruaril avaldas maailma juhtiv meditsiiniajakiri The Lancet uurimuse, mille lõppjärelduseks oli, et "koroonaviiruse läbipõdemine annab teadaolevatel andmetel vähemalt sama efektiivse, kui mitte efektiivsema kaitse COVID-19 vastu, kui kahest doosist koosnev vaktsineerimise kuur". 

Tegemist on järjekorras mitmenda teineteisest sõltumatu uurimusega, mis jõuab koroonavaktsiinide ja loomuliku immuunsuse poolt tagatava kaitse küsimustes samale järeldusele. 

2019. aastal, oma presidendikampaania alguses, lausus Joe Biden, et tema valitsus "eelistaks alati teaduslikke tõendeid väljamõeldistele".  

Asekaitseminster lükkas samuti ümber väited, nagu oleks Pentagon menetlenud kristlastest sõjaväelaste vastuväiteid sundvaktsineerimisele 12 minutit enne nende resoluutset tagasi lükkamist. 

Toimetas Adrian Bachmann