USA Rahvuskaardi sõdurid Washington DC Kapitooliumil 16.01.2021. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide Kaitseministeerium saadab 20. jaanuariks Washington DCsse Joe Bideni presidendiks saamise tseremooniat kaitsma 20 000 Rahvuskaardi sõdurit.

Sõduritele lisaks kaitsevad tseremooniat ja linnatänavaid veel 6000 Kapitooliumi politsei ja DC prefektuuri politseinikku, vahendab Breitbart.

26 000 politseinikku ja sõdurit on viis korda suurem number kui hetkel on Ameerika Ühendriikide sõjaväelasi Afganistanis ja Iraagis. Vastavalt president Donald Trumpi korraldusele vähendas Kaitseministeerium 15. jaanuariks sõdurite arvu mõlemas riigis 2500-ni. Süürias on tänaseni umbes 900 Ameerika Ühendriikide sõdurit.

President Trump tuli DC linnapea Muriel Bowseri soovile vastu ja kehtestas 20. jaanuariks Washington DC-s eriolukorra.

Tseremooniat, ametiasutusi ja linnatänavaid valvama saadetud sõduritel on õigus kasutada “surmavat jõudu” ja selline militariseerimine on ette võetud 6. jaanuaril Kapitooliumil toimunud segaduste tõttu. 

Kui eelnevatel kordadel on liikumispiirangud kehtestatud teatud Washington DC tänavatel ööl vastu presidendiks vannutamise tseremooniat, siis seekord on need paigas juba möödunud nädalavahetusest. Liikumispiiranguid valvavad rahvuskaardi sõdurite kordonid ja patrullid.

Pilt: Google Maps

Toimetas Karol Kallas