Hunter Bideni arvutist leitud materjal osutab, et Barack Obama asepresident Joe Biden kasutas oma ametipositsiooni korruptiivselt oma poja Hunter Bideni kaudu ära. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongressi ametiisikute järelvalvekomisjoni juhi James Comeri sõnul on välismaalased tõenäoliselt kandnud Bidenite perekonna arvetele kümneid miljoneid dollareid.

Comeri sõnul on tänaseks komisjonile teada rohkem kui kümne miljoni dollari ulatuses korruptsioonile osutavaid rahaülekandeid Bideni klannile, vahendab Fox News

Komisjoni esimehe hinnangul võivad Joe Bideni asepresidendiks olemise ajal ja peale seda Bideni klanni üheksale-kümnele liikmele tehtud rahaülekannete suurusjärk ulatuda kuni kolmekümne miljoni dollarini. 

Vabariiklasest Comeri sõnul on selge, et Biden võttis altkäemaksu, tegeles mõjuvõimuga kauplemisega ning rahapesuga. 

Ta osutas lisaks, kuidas Joe Biden avalikult ärples Ukraina peaprokuröri Viktor Šokini vallandamisega, kes julges uurida energiaettevõtet Burisma, mille nõukogus istus Joe Bideni poeg Hunter Biden.

Comeri sõnul ei kao süüdistused, et Bidenid on Joe mõjuvõimu pealt tublisti raha kokku ajanud, kuhugi ja Bidenitel tuleb lõpuks vastutada.

Hoolimata asjaolust, et neile on Bidenite korruptsioon teada vähemalt 2016. aastast, pole FBI neile ühtegi süüdistust esitanud ja tegeleb hoopis demokraadist poliitiku sugulaste süütõendite varjamise, "tuima panemise" ning nende kaitsmisega.

Comeri sõnul on FBI käsutuses seitseteist vestluse salvestist, mis tõestavad otse Joe ja Hunter Bideni korruptsioonisüüd.

Raha on Bidenid saanud nii Rumeeniast, Hiina Rahvavabariigist kui Ukrainast.

Bidenite korruptsiooni teema päevakorda tõustes esitati saladokumentide ebaseadusliku käitlemise süüdistus president Donald Trumpile, mida Ameerika Ühendriikide korporatiivne meedia on kajastanud sadu kordi. Bidenite korruptsioonist peale Foxi ükski suurem meediamaja ei räägi.

Toimetas Karol Kallas