Loosungi "Avatud Britannia" taustal kõneleb endine Briti peaminister Tony Blair. Foto: Scanpix

Endise Briti peaministri Tony Blairi hinnangul oleks endise Rothschildi pankuri Emmanuel Macroni valimine Prantsusmaa presidendiks võit kogu maailmale.

"Mõned Briti vaatlejad võtavad Emmanuel Macroni kui Prantsuse Tony Blairi. Ka te peate teda oma järeltulijaks?" küsis endiselt Briti peaministrilt Prantsuse ajaleht Le Monde.

"Macron on loomulikult tema ise ja mitte kellegi järeltulija," vahendab Blairi vastust Breitbart.

"Tähtis on aga, et need valimised võivad osutuda tõeliseks võiduks globaalsema lähenemise jaoks poliitikas," ütles Blair. "See oleks võimalus Euroopale, aga ka Ühendkuningriigile, mis vajab tugevat Euroopa Liitu."

Ta jätkas: "Ma usun, et see vaim, mida Macron esindab, leiab vastukaja kõikides Euroopa maades ja laiemalt kogu Läänes."

Samas usutluses hoiatas Blair euroskeptikuid, kes "on kurva illusiooni all, et Euroopa [Liit] kukub kokku. See lihtsalt pole nii!"

"Euroopa Liit on teinud mõned tõsised vead, aga loogika selle taga on tugevam, kui iial varem: see on 21. sajandi geopoliitiline reaalsus," sõnas Blair.

Sest "keskmise suurusega tegijate nagu Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi jaoks on ühte hoidmine ainus viis oma huve kaitsta."

Prantsuse ajalehele öeldu taustaks selgitas Blair kodumaisele The Mirrorile antud intervjuus, et on valmis "oma käed mullaseks tegema" ning poliitikasse tagasi tulema – ilmselt selleks, et takistada Brexitit.

Macroni valiksid Prantsuse presidendiks nii Merkel, Juncker kui Mogherini