Briti Armee füsiljeeride üksus osalemas paraadil 5.09.2018. Foto: Scanpix

Ühendkuningriigi Armee juhtkond on otsustanud luua erinevuse ja kaasamise direktoraadi, mille ülesandeks on sõjaväes poliitiliselt korrektsete standardite juurutamine. Virgunud algatust hakkab jõustama "võrdsuse spetsialistide" meeskond.

Uue direktoraadi loomisesse investeeritakse üle poole miljoni naelsterlingi ja selle juht, erinevuse ja kaasamise direktor (Director of Diversity and Inclusion), hakkab aastas teenma 110 000 naelsterlingit, vahendab Breitbart.

Uue direktoraadi töötajate ametikohustusteks on aidata sõduritel ja Kaitseministeeriumi töötajatel ennast töökohal tunda "ehedatena" (authentic), et "erinevad" inimesed tunneksid ennast "väärtuslikena" ja kanda hoolt, et "kõigi vajadusi võetakse arvesse".

Kaitsestaabi ülem Sir Nick Carter kiitis algatuse heaks eesmärgiga lämmatada muljet, nagu Briti Armee koosneks ainult heteroseksuaalsetest valgetest meestest. Tegelikkuses siiski koosneb Briti Armee suuremas osas heteroseksuaalsetest valgetest meestest.

Briti Armee regulaarjõududes teenib ainult 8,8 protsenti mittevalgest rassist inimesi ja naised moodustavad 10,9 protsenti täisajaga töötavast personalist. Uus initsiatiiv peaks suurendama nõndanimetatud alaesindatud gruppidest pärit inimeste värbamist.

Endine Briti sõjajõudude ülemjuhataja Afganistanis, kolonel Richard Kemp, on algatuse teinud maatasa: "Liberaalsel hullusel ja indentiteedipoliitika kultusel pole sõjaväe üksustes kohta, kes sõdivad kui meeskonnad, mitte kui üksikisikud."

"Sõjaväes on esmatähtis luua raudne teenistus enne iseennast eetika (ethos of service before self) ja ühtsustunne, mis on võitluses esmatähtsad. Maniakaalne erinevuste ja isikupärasuse tähtsustamine on väga ohtlik," hoiatas Kemp.

"Selle kohta, nagu erinevuste ja kaasamise poliitika aitaks suurendada erinevatest briti ühiskonnagruppidest pärit inimeste värbamist, pole mingit tõestust. Enamus inimesi ühineb armeega soovist kuuluda millessegi suuremasse kui söövitavasse individualismi kultusesse," lõpetas kolonel.

Kaitseministeerium vastas kriitikale kuulutades: "Kaitsevõime on parim siis, kui see koosneb erinevatest inimestest ja me oleme pühendunud kaasava töökeskkonna loomisele, mis on ahvatlev väga erineva taustaga parimatele inimestele."

Käesoleva aasta juulis alistus Briti Kuninglik merevägi virgunud solvujatekarjale (woke outrage mob) ja keelustas "seksistlikud" sõnad nagu "meeskond" ja "mehitamata".

Toimetas Karol Kallas