Briti peaminister Theresa May istub 2017. aasta 20. oktoobril Brüsselis laua taga ja ootab euroametnike saabumist, kes soovivad arutada võimalusi probleemi lahendamiseks. Foto: Scanpix

Suurbritannia Euroopa Liidust väljumise asjade ministri Dominic Raabi sõnutsi on "Euroopa Liidul harjumus lükata põlastusega tagasi demokraatlikke hääletusi."

Raab võttis sõna pärast seda, kui Prantsuse president Emmanuel Macron ütles läinud nädalal Salzburgis toimunud Euroopa Liidu tippkohtumisel, et Brexitit toetanud Briti parlamendiliikmed olid valetajad ning igale riigile, kes liidust lahkuda kavatseb, saavad osaks kannatused.

"See pole minu meelest ei riigi- ega sõbramehelik keelekasutus, eriti veel tippkohtumisel," ütles Raab ja lisas BBC saatejuhile Andrew Marrile antud intervjuus, et "üks asi, mida ma tahaksin öelda, on see, et Euroopa Liidul on harjumus lükata põlastusega tagasi demokraatlikke hääletusi, kas siis referendumeid siin sellel maal – ja nad üritavad seda teha, teatud määral – või ülejäänud Euroopa Liidus."

Ta hoiatas, et selline suhtumine süvendab " kogu seda vaenu eliidi suhtes, mida me näeme toitmas populistlikke liikumisi kõikjal Mandri-Euroopas."

Minister täpsustas, et tüli tekitab "see idee, et kui inimesed oma tahtmise välja ütlevad, siis saadetakse nad joonestuslaua taha tagasi, kuna eliidile Euroopas vastus ei meeldinud."

Macroni mudel: Suurbritannias loodi prantslaste toel partei Brexiti peatamiseks