Veselin Mareški. Foto: Volya.bg

The New York Timesi hinnangul Donald Trumpiga sarnanev Bulgaaria suurärimees ja patriootliku partei Volja (eesti k. Tahe) asutaja Veselin Mareški on lühikese ajaga saavutanud 12 parlamendikohta ning mõjuka positsiooni Bulgaaria valitsuses.

Kodumaal on poliitik kogunud poolehoidu muuhulgas sellega, et pakub tanklate ja apteekide kettide omanikuna nii kütust kui arstimeid kõvasti alla turuhinna, olles otsustanud teenida kasumit pigem käibelt kui juurdehindluselt.

Voice of Europe on avaldanud bulgaarlase pikema intervjuu Euroopa Parlamendi liikmele Janice Atkinsonile (algselt Suurbritannia Iseseisvusparteist, nüüd sõltumatu).

Muuhulgas puudutas Mareški talle esitatud küsimustest tulenevalt olukorda Euroopa Liidus ning juhtis tähelepanu mädanikule selle ladvikus.

Ta pole rahul olukorraga, kus teatud "poliitiline klikk üritab hävitada konservatiivseid Euroopa väärtusi [ning] rahvaid põlvili suruda."

Mareški sõnutsi "ei või see enam jätkuda. Ma olen veendunud, et maikuistel [Euroopa Parlamendi] valimistel leiab Euroopa Parlamendi struktuuris aset tohutu muutus.

Me näeme, mis sünnib Itaalias, Austrias, Saksamaal, Prantsusmaal…

Meil on tarvis ühineda, et päästa oma maad praeguste euro-liidrite hulluse käest."

Ta on nördinud, et Euroopa Liitu tüürivad "maksumaksjate poolt rikkalikult tasustatud bürokraadid ja mitte [tõelised] juhid.

Ma oleksin väga rõõmus, kui inimesed kogu maailmast maikuistel valimistel need "liidrid" üle parda viskaksid ning annaksid tõelistele patriootidele võimaluse" varemetest midagi üles ehitada.

Orbán ja Macron koondavad vägesid kevadiseks lahinguks Euroopa hinge pärast