"Iiri veri" on jälle John Brennani üle võimust võtnud. Foto: Scanpix

Aastail 2013–2017 USA Luure Keskagentuuri (CIA) juhtinud John Brennan ei väsi sarjamast president Donald Trumpi pärast seda, kui viimane võttis temalt ligipääsu riigisaladustele.

“Ta on võimust purjus,” väitis Brennan uudiskanali MSNBC saatejuhile Rachel Maddow’le. “Kohe päriselt, ja ma arvan, et ta kuritarvitab oma ametialast võimu.”

“Ma arvan, et ta on kaotanud kontrolli,” hoiatas Brennan. “Kohe päriselt. Ameerika rooliratas on tema käes ja ta vingerdab praegu metsikult.”

“Ta üritab päästa ja kaitsta iseennast,” jätkas Brennan, keda teeb eriliselt murelikuks see, et Trumpis “pole selliseid omadusi nagu sündsus ja ausus”, lisaks millele “ei ole ta pühendunud selle maa heaolule ja riiklikule julgeolekule.”

Brennan tunnistas oma viha välja valades, et mõnikord “lööb välja” tema “iiri veri.”

Teatavasti võttis Trump Brennanilt riigisaladuste loa, viidates oma põhiseaduslikule vastutusele tagada salastatud informatsiooni kaitse.

Lisaks tõi Trump näiteid Brennani valelikkusest ametisoleku ajal ning tema üha mürgisemad poliitilised rünnakud praeguse administratsiooni aadressil avalikes kanalites.

Kuigi peavoolumeedia on asunud Trumpi tema sammu eest tormiliselt kritiseerima, ei pööratud tähelepanu analoogilistele sammudele Barack Obama administratsiooni poolt aastal 2013.

Toonane operatsioon oli seejuures ülimalt mastaapne ning põhjendusteks toodi samalaadseid argumente, nagu nimetab Trumpi administratsioon. Muuhulgas mainiti mõistetavat muret selle pärast, et varasemalt valitsusega seotud isikud võivad kasutada oma ligipääsu salastatud informatsioonile selleks, et tagada endale kõrge palk ja positsioon erasektoris.

Samal ajal on endine esindajatekoja spiiker Newt Gingrich esinenud avaldusega, et Brennan “poleks iial tohtinud olla” CIA juhi ametis.

Oma väidet põhjendas Gingrich sellega, et Brennan on poliitiline, et tal “puudub terve mõistus” ning ta valetas avalikkusele selle kohta, mis juhtus Benghazis.

Mis Trumpi ümber keerlevatesse tormidesse puutub, siis selgitas Gingrich juba vabariiklaste kandidaadi valimiste ajal presidendivalimisteks, nomenklatuur lihtsalt ei tea, mida hakata peale mehega “väljastpoolt, kes ei ole klubi liige… Teda ei ole võimalik kontrollida. Ta ei ole läbinud initsiatsiooniriitusi. Ta ei olnud salaühingu liige.”

https://www.youtube.com/watch?v=Fl08XGKt03I