Brüsselis laulab 8. oktoobril Euroopa Parlamendi liikmetele Eurovisiooni lauluvõistluse võitja Conchita Wurst, kes annab seal tugevalt politiseeritud esituse. Ühtlasi teatas eurolauliku esinema kutsunud Euroopa Parlamendi asepresident Ulrike Lunacek, et LGBT õigused tuleb kehtestada Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide seadusandluses. See on taaskord märk sellest, millist poliitikat ja milliseid juhiseid Euroopa Parlamendist tulevikus on oodata.

Transvestiidist Austria eurolaulik Conchita Wurst, kes on tuntud ka kui „habemega naine“ (kuigi tegemist on siiski vaid kleiti kandva habetunud mehega – toim), laulab Euroopa Parlamendi asepresidendi Ulrike Lunaceki kutsel nii parlamendiliikmetele kui ka tavakodanikele Euroopa Parlamendi ees asuval Solidaarsuse Esplanaadil.

Asepresident Lunacek kommenteeris, et „avatuse ja mittediskrimineerimise suurepärane märk, mille Euroopa inimesed Conchita Wursti poolt hääletades andsid, tuleb Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide poliitika läbi õiguslikes ja ühiskondlikes raamtingimustes kehtestada, et tagada kõikide jaoks elu ja armastus ilma hirmuta.“

Conchita Wurst on aga kutse üle vaimustuses: „Mul on ükskõik, milline on partei värv, kuni inimlikkus on esikohal.“

Allikas: welt.de