Novak Djokovic Laver Cup'il 25.09.2022 Foto: Scanpix

Tipptennisist Novek Djokovic sõnas pressikonverentsil, et ta ei kahetse seda, et pidi mitmetelt tippturniiridelt kõrvale jääma seetõttu, et ta ei olnud nõus endale koroonavaktsiini süstima.

"Ma ei kahetse," sõnas Djokovic ajakirjanikele Londonis Laver Cup'ile eelnenud pressikonverentsil. "Pean silmas seda, et ma olen kurb, et ma ei saanud mängida [US Openil], kuid sellise otsuse ma tegin ja ma teadsin, mis selle tagajärjed saavad olema. Seega ma aktsepteerisin neid ja on nagu on."

Djokovicil ei lastud suvel siseneda Ameerika Ühendriikidesse, kuna ta ei olnud vaktsineeritud, kuigi US Openil osalemiseks vaktsineerimiskohustust polnud, vahendab LifeSiteNews. Välismaalastele oli sel hetkel kehtestatud riiki sisenemiseks vaktsineerimisnõue. 

Kommenteerides oma osalemist Laver Cup'il sõnas Djokovic, et see on tema esimene võistlus pärast kahte kuud. "Ma ei ole harjunud tegema, vähemalt viimase 15-20 aasta jooksul, pikki pause turniiride vahel, aga sellega on nagu on… Selline oli olukord, kus ma olin. Ma olen väga õhinal, et ma saan nüüd siin praegu mängida ja ka enamikel järelejäänud hooaja sisevõistlustel."

Djokovic keeldus vaktsiinist "toetudes kogu infole, mis ma sain, lähtudes põhimõttest, mis on õige ja mis on sinu jaoks vale."

Nii USA vaktsiini kõrvalmõjude teatamise süsteem (VAERS) kui ka USA armee meditsiiniline epidemoloogiaandmebaas (DMED) osutavad perikardiidi ja müokardiidi olulisele kasvule pärast massilist vaktsineerimist. 

Toimetas René Allik