Vanemad koos lastega. Foto: Bigstockphoto.com

Eesti Naisliidu juht Monika Haukanõmm andis teada, et nad lõpetavad üleriigilise aasta ema ja aasta isa valimise ning sellega kaasnevad pidulikud kontsertaktused Estonias. Samas jätkatakse aasta ema ja isa valimist maakondlikult.

Haukanõmm selgitas, et nad on naisliiduga 25 aasta jooksul positiivsust külvanud terve Eesti peale ning nüüd valitakse igas Eesti kohas oma aasta ema ja isa. "Ehk ongi aeg anda teatepulk neile üle", nentis ta.

Tema sõnul on neid ka selle eest kritiseeritud, et miks valitakse vaid üks aasta ema või isa, kui neid on tegelikult ju nii palju. "Nüüd ongi hetk, et esitage oma isasid-emasid maakondadesse," ütles Haukanõmm.

Ta lisas, et 36 aastat tagasi võttis naisliit enda missiooniks, et emadepäevast ja isadepäevast saaks riiklik püha ning nii on läinudki, vahendab ERR.

"Sellest ajast hakkasime valima ka aasta ema ja aasta isa. Oleme selle aja jooksul tutvustanud hoiakuid, et on oluline, et lapsed kasvaksid peres, kus on nii ema kui ka isa ja et ema ei ole sugugi tähtsam kui isa," rääkis Haukanõmm.

Eesti Naisliit on jaganud aasta ema ja aasta isa aunimetusi alates 1998. aastast igal aastal Estonia kontserdisaalis, kust on seda kandnud kodudesse üle ka Eesti Rahvusringhääling.

Toimetas Martin Vaher