Briti politseinik poseerimas piltnikele värviliste õhupallide ja homoaktivistidega. Foto: Scanpix

Suurbritannias on politsei palunud kodanikel kanda ette “solvavad” kommentaarid isegi siis, kui tegemist ei ole “vihakuritegudega”, vahendab InfoWars.

“Lisaks vihakuritegude ette kandmisele kandke palun ette ka endast mitte kuritegu kujutavad vihkamisjuhtumid, sealhulgas näiteks on-line, näost näkku või kirjalikult [tehtud] solvavad kommentaarid,” pöördus Twitteri vahendusel brittide poole Lõuna-Yorkshire’i politsei.

“Lõuna-Yorkshire’is vihkamist ei tolereerita. Kandke sellest ette ja tehke sellele lõpp.”

Järgnenud postitusele lisati ka infolehekülg, kusjuures kodanikke informeeriti, et “politsei saab uurida ainult juhtumeid, kui rikutud on seadust, aga me tahame teada ka vihkamisjuhtumitest, mis ei kujuta endast kuritegu.”

Sest “need juhtumid ei pruugi küll olla kriminaalkuriteod, kuid võivad neist puudutatud inimestele sageli kuritegudena tunduda, ning võivad mõnikord kuritegudeks eskaleeruda.”

Postitusele laekus tuhandeid vastuseid, kuna selles spetsiifiliselt juhendati inimesi kandma ette intsidentidest, mis pole isegi kuriteod.

Näiteks küsiti: “Mida täpselt te kavatsete ette võtta intsidentidega, mis pole kuriteod, ning mis meelevallaga te seda teha kavatsete?”

Paljud juhtisid tähelepanu tõsiasjale, et tegemist on piirkonnaga, kus vohavad probleemid sarivägistamistega tegelevate ja vägistamisohvreid ette valmistavate moslemijõukudega (ingl. k. grooming gangs), millele reageerimise osas on Lõuna-Yorkshire’i politsei suhtes esitatud juba ligi 100 järelepärimist võimalike üleastumiste kohta politseinike poolt.

Britannias valmib vanglakaristus “netiviha” eest soovahetuse vastu