Ekraanitõmmis Delfi intervjuust, kus Siiri Sisask selgitas oma seisukohti ja EKRE-ga liitumise kavatsuse tagamaid.

Täna EKRE-ga liitumise ja 2019. aasta märtsi valimistel riigikokku kandideerimise plaanist teatanud Siiri Sisask selgitas Delfile antud intervjuus, et aeg oleks loobuda iganenud peremudelist kinni hoidmisest, sest maailm on muutumas.

"Ma saan aru, et EKRE on lähtunud oma vaadetes vägagi sellest kristlikust dogmaatikast või kristlikust kultuuriruumist ja tulenevalt sellest on seal tulnud aegadest ja seisukohtadest lähtuvalt mingisugune perekonnamudel, millest nad nüüd kinni hoiavad, aga maailm on muutumas," toonitas Sisask.

Viidates paavst Franciscuse väljaütlemistele osutas ta, et isegi kristlik kultuuriruum on muutumas. Selle väite põhistamiseks tõi ta esile ka Jeesuse sõnad: "Kunagi ütles ka Jeesus Kristus, et visaku esimene kivi see, kes on ise patust puhas, eks – ja kes see siis kiviviskajaks kujuneb, kui me pole keegi täiuslikud inimesed?"

Vastuseks üllatunud reporteri küsimusele, kas Sisask siis ei pooldagi kooseluseaduse tühistamist, olgugi et EKRE jaoks on see olnud üks olulisemaid positsioone, andis tuntud muusik mõista, et nii see tõesti on.

"Mina leian, et inimestel on õigus eraelule, kuni see kedagi ei kahjusta. See puudutab nii tavamudelit perekonna suhtes kui ka neid mudeleid, mis on meile uudsed. Tegelikult ma arvan, et see, kes inimene üldse on, kes me oleme, kes on inimene läbi aegade olnud, see et meil on nüüd see avalik ruum laienenud tänu internetile, tänu meedia laienenud võimalustele – me saame nüüd aru, läbi selle, kes me ise tegelikult oleme," rääkis ta.

Lisaks sellele väljendas Sisask poolehoidu ka laste kasvatamisele homopaaride poolt, osutades et lastel pole "tavaperedes" sugugi parem. Tema sõnul tuleb perekonnavormide paljususega lihtsalt harjuda ja leppida.

"See sein, mida me nüüd näeme, on märksa kirjum ja sellega tuleb harjuda ja sellega tuleb leppida ja leida ikkagi, et kellelegi siis sellega liiga ei tehtaks. Nii et ma leian, et koos võivad elada ka samasoolised, lapsi samuti kasvatada samasoolised. Ja kui ma mõtlen selle peale, kui palju probleeme on tavaperedes, ka lastel, siis ega see laps ei ole seal rohkem kaitstud. Et me võiksime ikka nagu päris kriitiliselt võtta vaadata neid asju ja siis me leiame, et siin ei ole küsimus selles, et… küsimus on selles, kes see inimene üldse on."

Seejuures mainis Sisask, et tema seisukohad on EKRE-ga läbi arutatud ning et erakond toetab neid: "Mul on kindlad oma seisukohad ja me arutasime need asjad läbi ja EKRE seisab nendes asjades minu selja taga."

Täna on pea kõigile parlamendierakondadel volikogu istungid. Meie koosolekul esines ka Siiri Sisask, kes kinnitas, et…

Posted by Martin Helme on Laupäev, 29. September 2018

.
EKRE aseesimees Martin Helme väljendas Facebookis Sisaski parteiga liitumise üle rõõmu ja tervitas teda, öeldes et erakonnal on selle üle väga hea meel. Samuti rõhutas ta EKRE erinevust nö kartellierakondadest, märkides et "polegi vahet, kas valid sotsi, reffi või keski, nad ajavad sama asja", samal ajal kui EKRE on "selge ja karge alternatiiv sellele kartellile".

Mart Helme lausus aga Delfile antud intervjuus, et EKRE jaoks on pärast valimisi valitsuskoalitsiooni astumise eelduseks kokkulepe kooseluseaduse tühistamise osas.

Peamise asjana tahab ka aastatel 2003–2007 Res Publica ridades parlamenti kuulunud Sisask seista riigikogus linnurahu eest, lootes mina selle asjaga lõpuni.

Vastupidiselt Sisaski poolt väljendatud seisukohtadele korraldab EKRE esmaspäeval nii Tallinnas kui ka Tartus haridus- ja teadusministeeriumi juures meeleavalduse, et protesteerida koolides kasutatavates õppematerjalides homopaaride perekonnana kujutamise ja nn perekonnamudelite paljususe propageerimise vastu.

EKRE korraldab meeleavalduse koolides toimuva homopropaganda vastu