Riigikogu istung. Foto: riigikogu fotoarhiiv/Erik Peinar.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS viimase küsitluse kohaselt toetab Reformierakonda 29,2%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,7% ja Keskerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga toimus reitingutabelis kaks märkimisväärset muutust. Reformierakonna toetus langes 1,5% võrra ning esimest korda pärast selle aasta jaanuarikuud jääb peaministripartei toetus alla 30%. EKRE toetus tõusis nädalaga 1,1% võrra ning on nüüd kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustasid. Reformierakonna edu teisel kohal oleva EKRE ees on nüüd 7,5% ning nende kahe erakonna vahe pole varem nii väike olnud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,5%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,8%) ning Isamaa (5,6%), Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,7% ja opositsioonierakondi 35,1%.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. maist 14. juunini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Jaanus Vogelberg