"Paadipõgenikele" jagatakse päästeveste. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) leiab, et Eesti riik peab keelduma tagasi võtmast kolme Süüria kvoodipagulaste perekonda, kes said Eestis rahvusvahelise kaitse, kuid lahkusid 2017. aastal Saksamaale ja keda sealt nüüd Eestisse tagasi saadetakse. Erakonna esimehe sõnul peavad rahvuskonservatiivid immigrantide sissevedu üle Vahemere Euroopa Liidu poolt soositud inimkaubanduseks.

EKRE esimees Mart Helme märkis seoses nn kvoodipagulastega, et Eesti on nendele inimestele rahvusvahelist kaitset tagades oma kohustuse täitnud.

"Kui kolm peret otsustasid sellest võimalusest loobuda, siis ei vastuta Eesti riik nende edasise käekäigu eest. Kui me sunnime inimesi vastu nende tahtmist mõnes riigis elama, siis on see sisuliselt osalemine orjakaubanduses," selgitas Helme.

"Me ei pea võtma endale vastutust selle eest, kui Eestisse toodud perekonnad siit edasi Saksamaale minna tahavad. Tuletame meelde, et põgenikke kutsus oma maale Angela Merkel, seega vastutab Saksamaa oma üleskutse tagajärgede eest. Saksamaa peab need pered oma hoole alla võtma, mitte saatma tagasi sinna, kuhu nad jõuda ei tahtnud. Lastega perede edasi-tagasi solgutamine on vale."

Helme sõnul peavad rahvuskonservatiivid ebainimlikuks kogu üle Vahemere käivat immigrantide ülevedu, mis on olemuselt Euroopa Liidu ja heategevusorganisatsioonide poolt soositud inimkaubandus.

Valdav osa Eesti kodanikest tunneb heameelt kvoodipagulaste lahkumise üle