Õpime kõndima? Samme seab Prantsuse president Emmanuel Macron, seisab ja käemärke teeb Saksa kantsler Angela Merkel. Foto: Scanpix

Lõppeval nädalal lõi oma ametiajale hääled sisse Prantsusmaa uus president ja liikumise "Edasi!" liider Emmanuel Macron, kes külastas otsekohe ootuspäraselt Saksamaad ning kinnitas koos sealse kantsleri Angela Merkeliga, et eesmärgiks on süvendada Euroopa superriigi integratsiooni.

Üksmeelselt on Prantsuse ja Saksa liidrid otsustanud orienteeruda ühisel "teedekaardil" ning võtta tõsiselt käsile liidus leiduvad rahvuslased, vahendab Breitbart.

Seetõttu otsitakse ka võimalust muuta arvestataval määral Euroopa Liidu aluslepingut, mis lähedasema lõimumise võimalikuks teeks.

Juba enne visiiti visandas Macron oma nägemuse Euroopa Liidu taaskäivitamisest ning euroala riikide ühise eelarve, parlamendi ja rahandusministri installeerimisest.

Kui Saksa rahandusminister Wolfgang Schäuble sellised sammud ebarealistlikuks hindas, siis vaid loetud tunnid hiljem teatas kantsler kui kõrgem võimukandja ühisel pressikonverentsil Macroniga, et edaspidi rõhutakse euroala juhtimisele ühe riigina, kirjutas The Times.

Ning nagu ütles Londoni ajalehele Evening Standard Macroni lähedane nõunik Alain Minc, saab "[Macroni] suhe Merkeliga olema fantastiline! Temast saab poeg, keda tal [Merkelil] iial polnud. Temast saab talle ema."

Le Pen: Prantsusmaad hakkab igal juhul juhtima naine