Kersti Kaljulaid ja Tiit Riisalo. Foto: Facebook

Endine presidendikantselei direktor Tiit Riisalo liitub Eesti 200-ga, saades erakonna riigikogu valimiste kampaania kandavaks jõuks, vahendab ERR.

Eesti 200 juht Kristina Kallas sõnas rahvusringhäälingule, et Tiit Riisalol nähakse kandvat rolli erakonna valimiskampaanias järgmistel riigikogu valimistel. Kersti Kaljulaidi liitumise kohta erakonnaga sõnas Kallas ERRile antud intervjuus, et "kutsutud ta on ja temaga on sellest räägitud," lisades, et "et Eesti 200 talle sümpatiseerib, on ta ise öelnud."

Intervjuus Eesti Ekspressile sõnas Riisalo, et Kaljulaid võttis ta presidendikantselei direktoriks lisaks mõttemaailmade sarnasuse tõttu ka seepärast, et vastne president oli 10 aastat Eestist eemal olnud ja Riisalo oli tööks presidendikantseleis erinevalt presidendist põhjalikumalt ette valmistunud.

"Kaljulaid kasutas ära, et erinevalt temast olite teie tööks presidendikantseleis põhjalikult ette valmistunud? Just nii see välja kukkuski, et me [Taavi Linnamäega] olime nii teemade kui ka sisu mõttes asja põhjalikult läbi käinud. Kaljulaid oli eelnevad 10 aastat valdavalt Eestist eemal viibinud."

Kallas andis intervjuus rahvusringhäälingule ka mõista, et Kaljulaidist võib saada Eesti 200 peaministrikandidaat.

Toimetas René Allik