Euroopa Komisjon lükkab tagasi Itaalia eelarvekava

Euroopa Komisjoni presidentJean-Claude Juncker (pahemal) ja eelarvevolinik Günther Oettinger on otsustavalt vastu Itaalia eelarvekavale tulevaks aastaks. Foto: Scanpix

Kuigi Euroopa Komisjonil oli Itaalia poolt esmaspäeva õhtul esitatud eelarvekavale vastamiseks aega kaks nädalat, teatas eelarvevolinik Günther Oettinger juba eile, et komisjon lükkab kava tagasi.

Itaalia eelarvekava ametlik tagasilükkamine leiab aset kirjalikult, vahendab ZeroHedge ning täpsustab, et majandus- ja rahandusvolinik Pierre Moscovici kiri laekub valitsusele Roomas hiljemalt homseks.

Kui Itaalia eelmine valitsus leppis Brüsseliga tuleva aasta eelarvepuudujäägiks kokku 0,8 protsenti sisemajanduse kogutoodangust, siis Liiga ja Viie Tähe koalitsioon kinnitas kavandatavaks defitsiidiks kolm korda suurema protsendi (2,4).

Vaatlejate hinnangul võib puudujääk kujuneda veelgi suuremaks, kuna 2,4 protsenti prognoosides on valitsus võtnud aluseks kõige optimistlikumad majanduskasvu ootused.

Siiski süüdistavad paljud Euroopa Komisjoni silmakirjalikkuses, kuna viimastel aastatel on vaadatud samasugustele eelarvetele läbi sõrmede.

Nagu kommenteeris Goldman Sachs, ei ole euroala eelarvereeglitele kuuletunud ka Prantsusmaa.

Nad nendivad siiski, et Prantsusmaa võib õigustada oma üleastumist struktuuriliste reformidega, mis seal kavandamisel on.

Goldmani pankurid usuvad, et Prantsusmaale Euroopa Komisjon avalikult ja ametlikult vastulauset ei esita – küll aga ilmselt Itaaliale.

Nad ennustavad, et Itaalia hakkab seepeale Euroopa Liitu ja selle reegleid veelgi rohkem kritiseerima.

Itaalia valitsus tahab minna eelarvega sügavamale miinusesse, et rahastada oma valimislubadusi. Liiga lubas kärpida makse, Viis Tähte aga jagada vaestele nn kodanikupalka.

Läinud aastal tõusis “absoluutses vaesuses” elavate itaallaste arv Reutersi teatel 5,1 miljonile, mis teeb 8,4 protsenti rahvastikust.

Kodanikupalga saajad summas 780 eurot kuus peaksid kulutama selle raha kohalikes kauplustes ja otsima samal ajal tööd.

Juncker hoiatas “uue Kreeka kriisi” eest Itaalias

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!