"Kaardiga, kallis patsient!" Foto: Vchal/Bigstockphoto.com

Olles lõpetanud 500-euroste pangatähtede trükkimise näib Euroopa Liit tormavat sularahata utoopia suunas, kirjutab Zero Hedge.

Tutvustatud on tegevuskava, millega piirataks makseid sularahas. Tegevuskava tekst on siin.

"Sularahamakseid kasutatakse laialdaselt terrorismi finantseerimiseks," võib tegevuskavast lugeda. "Selles kontekstis võiks samuti uurida võimalike ülempiiride seadmist sularahamaksetele."

Euroopa Komisjon arutleb oma tegevuskavas, et "sularahal on tähtis omadus pakkuda tehingute anonüümsust … mida võidakse soovida õigustatud põhjustel (nt privaatsuse kaitse)."

Siis aga järgneb sõna "aga" ning üles loetakse terrorismi ja rahapesuga seonduvad potentsiaalsed ohud ja riskid.

Üsna dokumendi lõpus tulevad korraks jutuks ka inimeste põhiõigused – ning võimalus maksta sularahas polevat seda mitte.

Küll võidakse riivata õigust privaatsusele, kuid see on vajalik, kui mängus on Euroopa Liidu poolt tunnustatud üldised huvid.

Tuleb aeg, mil me isegi tassi kohvi osta ei saa, ilma et meid jälgitaks, ütles hiljuti investeerimisguru Jim Rogers.

Rogers selgitas, et inimeste kontrollimise huvides võtavad valitsused üha rohkem sularaha kasutamise üha rohkem sihikule.

Ta ennustas, et valitsused väidavad seda tehes, et kõik on inimeste endi hüvanguks, kuid meie vabadused hakkavad järjest kaduma ning tekib elektrooniline kontrollitav maailm.

Foto: Flickr.com