Ratsahobustel USA piirivalvurid ajavad Rio Grande kallastel Mehhikost üle piiri lipsanud illegaalse immigrandi jälgi käesoleva aasta 15. juunil. Foto: Scanpix

Läinud nädalal kutsuti Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjoni (LIBE) koosolekul korrale Taani poliitik, kes kasutas ilma seadusliku aluseta Euroopasse tulevatest inimestest rääkides korduvalt terminit "illegaalne migratsioon".

Komisjoni liiget ja Taani Rahvapartei esindajat Anders Vistiseni noomis komisjoni esimees Claude Moraes (Suurbritannia, Leiboristlik Partei), vahendab Voice of Europe viitega Taani portaalile ditOverblik.

"Korrektne terminoloogia on irregulaarne, mitte illegaalne," ütles Moraes. "Sa ei ole illegaalne, enne kui sind süüdi mõistetakse."

Vistisen soovis siiski selgitust, miks sõna "illegaalne" suhu võtta ei või. Ta tõi esile, et "sõna illegaalne immigrant kasutatakse Lissaboni leppes. Miks me seda siis [Euroopa] Parlamendis kasutada ei tohi?"

Moraes vastas, et selline on olnud parlamendi "positsioon" juba viimased kümme aastat.

Vistiseni hinnangul ei suuda Euroopa Parlament teatud sõnu keelates "iial oma migratsiooniprobleeme lahendada. Esimene probleemiga tegelemise eeldus on sellest rääkida.

Kui sa ei saa isegi vabalt rääkida ja asju nende õige nimega nimetada, on meil äärmiselt pikk tee minna."

Euroopa Parlament on taanlase diagnoosi kohaselt "paralleeluniversum, kus teatud sõnade peale kulmu kortsutatakse ja sõnad ära keelatakse, kuna nad ei klapi agendaga."

Toimetas Urho Meister

Karavan: koju tagasi mineku eest küsitakse 50 000 dollarit nägu