Foto: Scanpix

Europarlament hääletas hoonete kohustusliku renoveerimise poolt. Lisaks sätestati rangemad ehitusnõuded uutele hoonetele ja võeti vastu ka rangemad keskkonnareeglid nii tööstusele kui ka põllumajandusele. 

Europarlament võttis vastu mitmed senisest rangemad nn kliimakaitse sätted, millega peaks vähenema elumajade ja teiste hoonete energiavajadus. Lisaks sätestas EL-i parlament senisest rangemad emissioonireeglid tööstusele ja põllumajandusele, vahendab Der Spiegel

Vastuvõetud sätetega tahab EL vähendada hoonete energiatarbimist aastaks 2030 16 protsenti võrreldes 2020. aastaga ja 20–22 protsenti aastaks 2035.

Lisaks kiitsid eurosaadikud heaks rangemad CO2 emissioonireeglid tööstus- ja põllumajandusettevõtetele, et vähendada lämmastikoksiidi, metaani, ammoniaagi ja teiste kahjulike ainete atmosfääri paiskumist. 

Samuti kiideti heaks nn monstertreilerautode EL-i sisene kasutamine, mille all on mõeldud kuni 25-meetri pikkuseid ja 60 tonni kaaluvaid autotreilereid. Eurokomisjoni väitel on sellised autorongid keskkonnasäästlikumad. 

Toimetas René Allik