Facebook otsustas Briti rahvuslastele mitte armu anda. Foto: Bigstockphoto.com

Sotsiaalmeediahiid Facebook keelas oma platvormil mõned Briti kõige prominentsemad rahvuslikud grupid nagu Britain First, Inglise Kaitseliiga ja Briti Rahvuspartei, vahendab The Independent.

Lisaks on Facebooki "kogukonna standardite" vastu ka nende gruppide toetamine, mis tähendab, et platvormilt võidakse pagendada ka need, kes lihtsalt nimetatud gruppide kohta postitavad.

Facebooki sõnul otsustati Briti rahvuslikud grupid keelustada, kuna seeläbi saavad nad pagendada kasutajaid, kes "kuulutavad vägivaldset või vihkajalikku missiooni või sooritavad viha- või vägivallategusid":

"Facebookis pole kohta isikutel ja organisatsioonidel, kes levitavad vihkamist või ründavad või kutsuvad üles tõrjuma teisi selle pärast, kes nad on. Oma ohtlike isikute ja organisatsioonide poliitika alusel keelustame need, kes kuulutavad vägivaldset või vihkajalikku missiooni või sooritavad viha- või vägivallategusid.

Isikud ja organisatsioonid, keda me täna keelustasime rikuvad seda poliitikat ning nendele ei võimaldata enam kohalolu Facebookis ega Instagramis. Samuti keelustatakse postitused ja muu sisu, milles väljendatakse kiitust või toetust nendele isikutele või gruppidele. Meie organiseeritud vihkamise vastane töö on pidev ning me jätkame isikute, organisatsioonide, lehtede, gruppide ja sisu läbivaatamist vastavalt oma kogukonna standarditele."

Nende gruppide keelustamine on juba jõustunud ning nende lehed on eemaldatud. Facebook on lubanud eemaldada ka nende võimalikud uued kontod, isegi kui need organisatsioonid end poliitiliste parteidena registreerivad.

Lisaks gruppidele Britain First, Inglise Kaitseliiga (English Defence League) ja Briti Rahvuspartei  (British National Party) on Facebook otsustanud keelustada ka Rahvusvahelised Templirüütlid (Knights Templar International) ja Briti Rahvusrinde (National Front) ning nende juhid ja kõneisikud.

Alles hiljaaegu otsustas Facebook oma platvormilt jäädavalt pagendada ka islamiseerumise vastase aktivisti ning Inglise Kaitseliiga endise juhi ja kõneisiku Tommy Robinsoni, sulgedes tema rohkem kui miljoni jälgijaga konto.

Juba mullu langes sama saatus osaks ka konservatiivsele raadiosaatejuhile Alex Jonesile, kelle veebileht InfoWars eemaldati Facebookist väidetava vihakõne levitamise tõttu.

Toimetas Martin Vaher

Tommy Robinsoni rohkem kui miljoni jälgijaga Facebooki konto suleti

Suur Sotsiaalmeedia viskas igaveseks välja InfoWarsi ja Alex Jonesi