Nigel Farage kõnelemas Brexiti päästmise kampaania raames korraldatud koosolekul Birminghamis käesoleva aasta 30. septembril. Foto: Scanpix

Nigel Farage kutsub kõiki kodanikke võitlusse reetmisega ning järgima kahte juhtnööri, päästmaks Suurbritanniat Brexitist, mis oleks seda ainult nime poolest.

Prominentne iseseisvuslane pani brittidele südamele "olla valmis poliitiliseks revolutsiooniks", julgustades neid ühtlasi hoiatama parlamendiliikmeid tagajärgede eest, kui nood ei austa rahvahääletuse tulemust ehk otsust Euroopa Liidust lahkuda.

Daily Expressile antud intervjuus ütles Farage, et "käimas on suur reetmine. Leiboristlikus Parteis on see peaaegu küps."

Ta juhtis tähelepanu tõsiasjale, et äsjasel leiboristide konverentsil "ei olnud Euroopa Liidu lipud mitte ainult väljas, vaid ka saalis.

Kui [Brexiti variminister söör] Keir Stramer ütles, et [liitu] jäämine on ikka veel võimalik, siis kõik hõiskasid. Nii et Leiboristlik Partei on pööramas selga viiele miljonile inimesele, kes hääletasid Brexiti poolt ja hääletasid 2017. aastal leiboristide poolt.

Mis tooridesse puutub, siis [peaminister Theresa] May paistab ülima pühendumusega klammerduvat … mingi versiooni külge [formaadist], et "me väljume [Euroopa Liidu] lepingust, kuid joondume ka edaspidi ülejäänud Euroopa Liidu reeglitest ja eeskirjadest".

Ka see on reetmine.

Seega, mida tuleb inimestel teha? Kahte asja.

Esiteks, andke oma esindajatele parlamendis, tooridele või leiboristidele, teada, et kui nad Brexiti tulemust ei austa, et hääleta te nende poolt enam iialgi.

Teiseks, olge valmis veel üheks poliitiliseks revolutsiooniks. Ja see võib tähendada, UKIP (Suurbritannia Iseseisvuspartei – toim) või mingi uus erakond või midagi seesugust kerkib reaalselt esile."

Farage naasis Briti poliitikasse