Nigel Farage 5. aprillil Strasbourgis europarlamendi saadikute lauakestele Briti lipukesi paigaldamas. Foto: Scanpix

Ilma igasuguse mandaadita käisid äsja Brüsselis Brexitit õõnestamas kolm Briti “jääjat” ehk endine liberaaldemokraatide liider Nick Glegg, leiboristist peer Andrew Clarke ja konservatiivist parlamendiliige Ken Clarke.

Kolmik kohtus Euroopa Liidu poolse Brexiti-läbirääkija Michel Barnier’, Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku Pierre Moscovici ja teiste kõrgete eurokraatidega.

“Viga, et valitsus kiitis artikli 50 heaks ilma valitsuse selge plaanita Brexiti jaoks. Parlament peab nüüd kontrolli võtma ja Brexiti peatama,” siutsus lord Adonis pärast kõnelusi Twitteris.

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) endise liidri Nigel Farage’i hinnangul “käis see Ebapüha Kolmainsus meeleheitlikul katsel õõnestada demokraatlikku Brexiti [rahva]hääletust.”

“Et Michel Barnier nendega üldse kohtub, näitab, et Brüsseli [esindajaid] ei saa nendes läbirääkimistes üldse usaldada.”

Nüüd on Farage esitanud Barnier’le kirjaliku nõudmise kohtuda temaga ka ise.

Tal “on villand Barnier’ katsetest meie maad jagada ja valitseda.”

“Kes iganes aga Brexitit peatada ja takerdada tahab, on nüüd Barnier’ juures teretulnud,” lisas Farage, kes kahtlustab nn jääjate ja eurokraadi kokkumängu.

Farage kirjutas Barnier’le, et “tuleb ja räägib [temaga] nende 17,4 miljoni nimel, kes ei hääletanud mingi üleminekuleppe ega edasiste viivituste poolt, ning kelle otsusekindlus üha kasvab.

Ootan pikisilmi teie vastust.”