Nagu nähtub Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) poolt Hillary Clintoni ja tema kui endise välisministri "töise" eraserveri uurimise raames ette näidatud dokumentidest, eksisteeris välisministeeriumis salaliit ehk nn "The 7th Floor Group" (seitsmenda korruse grupp).

Gruppi nimetati ka "varivalitsuseks" ning nad kohtusid igal kolmapäeval, kirjutab TruNews. Nagu kinnitas üks konkreetne FBI poolt küsitletud isik, liikusid teabevabaduse seadusega (Freedom of Information Act, FOIA) seotud taotlused tegelikult läbi nimetatud grupi, kes need läbi vaatas.

"Eksisteeris mõjuvõimas ja väga kõrgetest riigiametnikest koosnev grupp, mida mõned nimetasid "7. korruse grupiks" või "varivalitsuseks". See grupp kogunes kolmapäeva pärastlõunati, et arutada teabevabaduse seaduse (FOIA) protsessi, kongressi salvestisi ja kõike Clintoniga seonduvat ja infopäringuid FOIA-st lähtuvalt ja kongressile," ütles allikas.

Kõnealune dokument on esimene juhtum, kus praeguse establishmenti siseringist tunnistatakse töörühma olemasolu, mis korraldab asju ning kujundab poliitikat omaenda agendast lähtuvalt.

Ameerika kirjanikud, ajakirjanikud, politoloogid ja poliitilised aktivistid on aastakümneid väljendanud muret, et eksisteerib "riik riigis", mida nad on kahtlustanud avaliku poliitika kontrollimises sõltumata sellest, milline erakond on hetkel demokraatlike institutsioonide eesotsas.

Võimuteravik on arvatud olevat sõjatööstuskompleksis, luureringkondades ja Wall Streetil, aga viidatakse ka plutokraatidele, oligarhidele ja naftatööstusele.

Antud teemal on kirjutanud raamatu endine Valge Maja töötaja Mike Lofgren, kes on kaasanud loetellu ka Silicon Valley, kuid rõhutab vandenõu elementide puudumist selle "riigi" puhul.

Politoloog Michael J. Glennoni arvates tuleneb trend sellest, et poliitikat kujundavad valitsuse bürokraadid ja mitte valitud ametnikud.