Foto: Bigstockphoto

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) lisab nn soomuutmisel kasutatavatele puberteediblokeerijatele hoiatussildid ilmnenud tõsiste kõrvalmõjude tõttu.

FDA  andmete kohaselt on üheks tõsiseks kõrvalmõjuks spinaalvedeliku rõhu tõus ajus, vahendab LifeSiteNews

Puberteediblokeerija ehk gonatropiini vabastav hormoon (GnRH) põhjustab nn pseudotuumori cerebri või spinaalse vedeliku rõhu tõusu ajus, mille sümptomid on sarnased ajukasvajale. Raport näitab, et kuuel tüdrukul vanuses 5-12 esinesid ajuturse, nägemise kaotus, peavalud, vererõhu tõus ja pearinglus ning teised ajukasvaja sümptomid. 

FDA kõneisik kinnitas, et sümptomid olid kliiniliselt tõsised: "Amet kinnitab juhtumite tõsidust ja lähtudes andmetest määras, et pseudotuumor cerebri peab olema lisatud hoiatusena kõikidele GnRH medikamentide siltidele, mida kasutatakse lastest patsientidel."

Bideni administratsioon toetab puberteediplokeerijate kasutamist lastel. USA tervishoiuministri abi Richard "Rachel" Levine, mees, kes peab ennast naiseks, kaitses lastele manustatavaid puberteediplokeerijaid sellel kuul telekanali MSNBC saates.

Käesoleva aasta juulis kirjutas Levine Twitteris, et "tunnustatud arstide grupid nõustuvad, et sugu kinnitav ravi on meditsiiniliselt vajalik, turvaline ja efektiivne transsoolistele ja mittebinaarsetele lastele ning noorukitele."

Toimetas René Allik